kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pracownicy gmin szkolili się w starostwie

Pracownicy gmin szkolili się w starostwie

Dodano: 14.07.2011 13:00  Pracownicy gmin szkolili się w starostwie
Z inicjatywy Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Pana Adama Korty w starostwie, odbyło się bezpłatne szkolenie dotyczące dotacji związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięli w nim udział przedstawiciele prawie wszystkich lokalnych samorządów.

 

Szkolenie to zostało przygotowane z myślą o nie zakończonych sprawach związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych jakie wystąpiły w 2010 roku w infrastrukturze komunalnej, w szczególności drogowej i miało formę warsztatową. Podczas szkolenia omówione zostały także zmiany w przepisach prawnych, w tym nowe wytyczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie zasad i trybu uruchamiania środków budżetu państwa dla jednostek samorządu terytorialnego.

Do udziału w szkoleniu zaproszeni zostali przedstawiciele Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu bocheńskiego zajmujący się powyższą problematyką.

Szkolenie prowadzone było w dwóch etapach tj. wykład z prezentacją obejmujące zakres zagadnienia oraz warsztaty, na których uczestnicy szkolenia praktycznie „przerobili” krok po kroku sposób przygotowania wniosku o dotacje na dofinansowanie zadań, z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych, oraz ich rozliczenie pod okiem doświadczonego pracownika Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Panią mgr Bożenę Stanuch – Kagize – wyjaśnia Adam Korta Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Wiśniczu.

 

sw