kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Prace remontowe na mostach w powiecie

Prace remontowe na mostach w powiecie

Dodano: 18.09.2008 14:00 Prace remontowe na mostach w powiecie

Trwają prace remontowe na dwóch mostach w gminie Trzciana w miejscowości Ujazd oraz w gminie Nowy Wiśnicz w Królówce. Remont tych obiektów to 4 miliony 800 tysięcy zł. "Na te mosty otrzymaliśmy dotację ministerialną łącznie w wysokości ok. 3 miliony złotych" – mówi starosta Jacek Pająk. Prace modernizacyjne zostaną zakończone już w połowie grudnia - dodaje. Remont tych mostów był niezbędny ze względu na fatalny stan techniczny. Istniało także duże prawdopodobieństwo, że wkrótce oba mosty musiałyby zostać zamknięte. Wtedy mieszkańców czekałyby wielokilometrowe objazdy.


Wkrótce ruszą także prace na dwóch innych mostach w powiecie, na drewnianym moście w Pogwizdowie i w Nieprześni. Na te obiekty została już przygotowana dokumentacja projektowa i wkrótce ruszy przetarg.
Na te dwa mosty, a także dwie drogi, które zostały zniszczone podczas lipcowej powodzi otrzymaliśmy prawie milion złotych dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przez lata w wyniku większych opadów deszczu powstawały uszkodzenia w tych samych miejscach. Mosty w Pogwizdowie i Nieprześni są w bardzo złym stanie, mogą nawet grozić zawaleniem. Prace na obu obiektach to koszt około 400 tysięcy złotych.
Lipcowe opady deszczu bardzo mocno naruszyły nawierzchnię drogi Leszczyna-Nowe Rybie w Kamionnej oraz drogi Lipnica Murowana- Żegocina w miejscowości Żegocina. Uszkodzona nawierzchnia drogi, podmyte i zamulone rowy, zniszczone pobocza i zjazdy - takie prace naprawcze trzeba będzie wykonać w Kamionnej. Koszt prac na tej drodze to ponad pół miliona złotych. W Żegocinie osunęła się m.in skarpa stoku, zniszczona została jezdnia prawie na połowie jej szerokości, a także pobocze. Naprawa tej drogi wyniesie 300 tysięcy złotych. Wartość wszystkich wymienionych prac na uszkodzonych drogach i mostach to 1 milion 200 tysięcy złotych. Z tego 1 milion 50 tysięcy złotych to dotacja ministerialna, pozostałą kwotę czyli 150 tys. zabezpieczy powiat.