kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powstanie nowy most w Stradomce

Powstanie nowy most w Stradomce

Dodano: 05.09.2011 13:00 Powstanie nowy most w Stradomce
Koncepcje budowy nowego mostu w Stradomce omawiane były podczas posiedzenia Zarządu Powiatu. W wyniku analizy z pośród sześciu wariantów wybrano projekt, który przedstawia obiekt mostowy o konstrukcji żelbetowej łukowej, jednoprzęsłowej o rozpiętości 60 m. Projekt przewiduje również korektę przebiegu drogi.

 

W chwili obecnej podjęta została decyzja na podstawie przedłożonej koncepcji o wykonaniu projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskania pozwolenia na budowę przez Powiatowy Zarząd Dróg w Bochni.

Wraz z wybraniem koncepcji podjęte zostały również działania zmierzające do sfinansowania tej inwestycji ze środków MSWiA w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Według wstępnych szacunków całkowity koszt budowy nowego obiektu mostowego wyniesie 8 mln zł. – mówi Jacek Pająk starosta bocheński

Decyzja ta uzasadniona jest licznymi uszkodzeniami mostu w Stradomce przez zeszłoroczną powódź. Powstałe uszkodzenia doprowadziły do zmiany linii brzegowej rzeki. Remont wiązałby się z poniesieniem znaczących nakładów finansowych jakie należałoby przeznaczyć na odbudowę obecnej tymczasowej infrastruktury mostowej oraz regulację rzeki. Natomiast nowy most bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów będzie służył mieszkańcom Stradomki i Powiatu Bocheńskiego kilkadziesiąt lat.

 

sw