kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powstaje zakład opiekuńczo leczniczy

Powstaje zakład opiekuńczo leczniczy

Dodano: 21.01.2011 15:00 Powstaje zakład opiekuńczo leczniczy
Już niedługo przy szpitalu powiatowym w Bochni powstanie zakład opiekuńczo leczniczy. Będzie się mieścił w miejscu po dawnej ginekologii, która została przeniesiona do nowopowstałego budynku. Powstanie tej jednostki jest kontynuacją zamierzeń dotyczącą wspierania usług zdrowotnych na terenie powiatu bocheńskiego.

 

Zakład Opiekuńczo- Lecznicy udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób nie wymagających już hospitalizacji, u których zakończono proces diagnozowania, które jednak ze względu na stan swojego zdrowia oraz brak możliwości funkcjonowania w środowisku domowym wymagają stałego nadzoru fachowego personelu. ZOL zapewnia także środki farmakologiczne, materiały medyczne, wyżywienie odpowiednie do stanu zdrowia oraz terapię zajęciową.

Zakład-Opiekuńczo lecznicy to bardzo ważne przedsięwzięcie, gwarantujące potrzebującym całodobową opiekę.  Jest kolejny krok w rozwoju usług medycznych na terenie powiatu bocheńskiego - mówi starosta bocheński.


Remont pomieszczeń wyniesie ponad 600 tys. zł. z czego 350 tys. zł przekazał powiat bocheński, a ponad 250 tys. zł zabezpieczył szpital. Zakład opiekuńczo-leczniczy powstanie do koniec marca.