kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiatowe Zawody Sportowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej

Powiatowe Zawody Sportowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt - Gimnazjada Młodzieży Szkolnej

Dodano: 10.04.2015 15:00
Po wczorajszym zmaganiach chłopców, uczniów szkół gimnazjalnych, dzisiaj (tj. 10.04.2015r.) przyszła kolej na dziewczęta. Na parkiecie Hali Widowiskowo- Sportowej w Bochni najlepsze drużyny gmin Powiatu Bocheńskiego spotkały się na Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt, rozgrywanych w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wzięli udział uczniowie szkół:

  • Gimnazjum Nr 1 w Bochni
  • Gimnazjum  Łąkta Górna
  • Gimnazjum Leszczyna
  • Gimnazjum Rzezawa
  • Gimnazjum Sobolów
  • Gimnazjum Kobyle

Zawody rozegrano z podziałem na grupy a dziewczęta każdorazowo spędzały na parkiecie 2x7 minut. Drużyny walczyły o możliwość awansu do kolejnego etapu rozgrywek jakim są Zawody Rejonowe.

Obserwując dzisiejsze rozgrywki - mówi organizator zawodów - muszę stwierdzić, że dziewczęta w niczym nie ustępują swoim szkolnym kolegom. Powiedziałabym nawet, że na parkiecie to właśnie dziewczęta grały z większą charyzmą i zapałem a emocje jakie towarzyszyły rozgrywkom były naprawdę ogromne. Miło było popatrzeć z  jaką radością zawodniczki reagują na każdy zdobyty punkt a każda stracona bramka  jeszcze bardziej motywuje je do dalszej walki.

Najlepszą drużyną tych rozgrywek został zespół dziewcząt z Gimnazjum w Łąkcie Górnej  i to właśnie one, już w najbliższy poniedziałek 13 kwietnia 2015r., będą reprezentowały Powiat Bocheński na Zawodach Rejonowych, które odbędą się również na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Początek zawodów o godz. 9.30.

Na miejscu drugim uplasowały się dziewczęta Gimnazjum Nr 1 w Bochni a miejsce III zajął zespół z Gimnazjum w Sobolowie.

Wszystkim dziewczętom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunom i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych do zawodów i życzymy powodzenia w dalszej pracy z młodzieżą.

Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I - III  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem  zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Galeria zdjęć znajduje sie tutaj.

mosir/kkh