kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiatowe inwestycje- odbiory techniczne

Powiatowe inwestycje- odbiory techniczne

Dodano: 12.01.2010 13:00 Osuwisko w Borównej obecnie.<br> <b>Notice</b>: Undefined index: id in <b>/home/WEB/bochnia/public_html/CMSmanager/modules/bochniaNews/controllers/IndexController.php</b> on line <b>192</b><br>
Dokonano już odbioru technicznego przepustu w Leksandrowej, mostów w Trzcianie, osuwiska w Borównej oraz przepustów w Bochni na ulicy Strzeleckiej.

W Leksandrowej w ramach wykonanych prac został wyremontowany nie tylko przepust, ale także poszerzono drogę na łuku w rejonie projektowanego obiektu. Koszt tego remontu to kwota 285 tysięcy.
Remont obu mostów w Trzcianie wyniósł ponad milion złotych. Na jeden z nich w 2009 roku otrzymaliśmydotację w wysokości 600 tys. zł. w ramach dofinansowania zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. W ramach tej inwestycji wybudowany został zupełnie nowy most wraz z dojazdami- mowi starosta Jacek Pająk.Osuwisko w Borównej to inwestycja na kwotę prawie 4 milionów złotych. Wykonane tam zostało zabezpieczenie polegające na palowaniu, które ma przeciwdziałać poszerzaniu się osuwiska wraz z przebudową odcinka drogi. Na ulicy Strzeleckiej w Bochni w ramach prac  modernizacyjnych, mosty zostały wymienione na przepusty, a droga została poszerzona do sześciu metrów. Zamontowane także barierki ochronne, wykonano odwodnienia oraz zabezpieczono dno potoku. Koszt modernizacji tych obiektów wyniósł ok. 500 tysięcy złotych.