kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat zrealizuje kolejną schetynówkę

Powiat zrealizuje kolejną schetynówkę

Dodano: 27.10.2011 11:00 Powiat zrealizuje kolejną schetynówkę
Jest już wstępna lista rankingowa projektów remontów i budowy dróg lokalnych w Małopolsce. Powiat Bocheński uplasował się na pierwszym miejscu.

Powołana przez wojewodę komisja oceniła 59 wniosków złożonych przez samorządy w ramach drugiego etapu „Narodowego programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Ostateczne listy zatwierdzi minister spraw wewnętrznych i administracji do 20 grudnia.

Chodzi o projekt na przebudowę, budowę oraz remont ciągu dróg powiatowych na odcinku Muchówka – Porąbka Iwkowska, Lipnica Murowana – Żegocina oraz Trzciana – Łąkta Górna.

Wniosek zakłada m.in. remont nawierzchni dróg wraz z podbudową, czyszczeniem rowów i wykonaniem poboczy na długości prawie 1,5 km.  Remont i budowę chodników wraz z kanalizacją deszczową na długości ponad 3 km.  Modernizację  skrzyżowania przez wykonanie kanalizacji, remont wysepki ,wprowadzenie oznakowania poziomego, w tym  przejść dla pieszych. Wymienione zostaną także  barierki zapewniające bezpieczeństwo, powstanie 6 zatok autobusowych, oraz pasy zwalniające przez przejściem dla pieszych.

Całkowity koszt inwestycji szacuje się na ponad 4 miliony,  prawie 1,3 mln złotych pokryją  Gminy Lipnica Murowana, Żegocina i Trzciana,  kwota dofinansowania to milion złotych, reszta środków pochodzić  będzie z budżetu powiatu bocheńskiego.

Małopolskie samorządy złożyły 59 wniosków na łączną kwotę ponad 34,6 mln złotych. 15 powiatów złożyło wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 13,8 mln zł, a gminy złożyły 44 wnioski o dofinansowanie w wysokości ponad 20,8 mln zł.

Na realizację programu w 2012 Małopolska otrzyma 14,3 mln złotych, a w każdym następnym roku po 71,5 mln zł. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe, a połowa na gminne.

 

PRZEBUDOWA DRÓG LOKALNYCH – WSTĘPNA LISTA RANKINGOWA

 

sw