kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat zmienił zapisy Strategii Rozwoju Powiatu Bocheńskiego na lata 2007-2013

Powiat zmienił zapisy Strategii Rozwoju Powiatu Bocheńskiego na lata 2007-2013

Dodano: 26.09.2012 12:00 Powiat zmienił zapisy Strategii Rozwoju Powiatu Bocheńskiego na lata 2007-2013
Podczas XXII Sesji Rady Powiatu została podjęta uchwała w sprawie zmiany zapisów „Strategii Rozwoju Powiatu Bocheńskiego na lata 2007-2013”. Dokument uwzględnia m.in. opinie Radnych, uwagi zgłoszone przez inne urzędy, szkoły, różnego rodzaju instytucje, firmy oraz mieszkańców powiatu.

Realia powiatu bocheńskiego oraz jego bliższego i dalszego otoczenia ulegają zmianom na tyle istotnym, że część ujętych w Strategii zadań wymagała zmiany ich zapisów.
Wprowadzone zmiany w treści dokumentu uwzględniają wnioski wysunięte podczas spotkania Konwentu Strategicznego powołanego do aktualizacji i monitoringu Strategii, jak również propozycje przedstawione w sprawozdaniach podmiotów koordynujących zadania strategiczne.

Obecny dokument  to efekt kilkumiesięcznej pracy osób zaangażowanych w świadomą jej realizację. Przeprowadzono wiele konsultacji z przedstawicielami różnych środowisk, by w ten sposób wypracować dokument najbardziej odpowiadający potrzebom mieszkańców - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Strategia Rozwoju Powiatu Bocheńskiego na lata 2007-2013 nie ogranicza się w swych zapisach wyłącznie do zadań realizowanych bezpośrednio przez instytucje powiatu. Proponuje przede wszystkim zadania stanowiąc wyzwania dla całej społeczności lokalnej i wszystkich instytucji działających w powiecie.

Treść dokumentu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej powiatu w zakładce Nasz Powiat.