kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat złożył wniosek na kolejną schetynówkę

Powiat złożył wniosek na kolejną schetynówkę

Dodano: 17.10.2011 15:00 Powiat złożył wniosek na kolejną schetynówkę
Powiat Bocheński stara się o dofinansowanie modernizacji dróg powiatowych : Muchówka – Porąbka Iwkowska, Lipnica Murowana-Żegocina, Trzciana – Łąkta Górna. Wniosek o dotację został zgłoszony do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Wniosek złożony  na początku października zakłada m.in. remont nawierzchni dróg wraz z podbudową, czyszczeniem rowów i wykonaniem poboczy na długości prawie 1,5 km.  Remont i budowę chodników wraz z kanalizacją deszczową na długości ponad 3 km.  Modernizację  skrzyżowania przez wykonanie kanalizacji, remont wysepki ,wprowadzenie oznakowania poziomego, w tym  przejść dla pieszych. Wymienione zostaną także  barierki zapewniające bezpieczeństwo, powstanie 6 zatok autobusowych, oraz pasy zwalniające przez przejściem dla pieszych.

We wniosku znalazła się również analiza zdarzeń na tych odcinkach dróg wykonana przez Komendę Powiatową Policji w Bochni. Ilość i rodzaj zdarzeń drogowych odniesionych do innych podobnych dróg na terenie powiatu bocheńskiego pozwala zaliczyć remontowany odcinek do szczególnie niebezpiecznych*, a co za tym idzie wymagających niezwłocznych działań poprawiających bezpieczeństwo - mówi Jacek Pająk, starosta bocheński.

Przeprowadzona modernizacja przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz użytkownikom dróg . Warto zauważyć, iż przyjęte w projekcie rozwiązania techniczne uwzględniać będą standardy użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Ważnym aspektem projektu  jest także zwiększenie dostępności powiatu i tras dojazdu do dróg wojewódzkich i krajowych.

Dzięki trwającemu od 2008 roku Narodowemu Programowi Przebudowy Dróg Lokalnych mogliśmy złożyć  6 wniosków o  dofinansowanie zadań,  z czego 4 wnioski otrzymały wysokie lokaty i udało się je zrealizować – mówi Adam Korta Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg

Całkowity koszt inwestycji szacuje się na ponad 4 miliony,  prawie 1,3 mln złotych pokryją  Gminy Lipnica Murowana, Żegocina i Trzciana,  szacowana kwota dofinansowania powinna wynieść ok. milion złotych., reszta środków pochodzić  będzie z budżetu powiatu bocheńskiego.

*W okresie od stycznia 2010 roku do sierpnia 2011, na drogach wchodzących w skład planowanego ciągu doszło do 109 kolizji i 16 wypadków, w których 21 osób zostało rannych.

 

sw