kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat ze srebrną płytą chodnikową

Powiat ze srebrną płytą chodnikową

Dodano: 25.07.2012 14:00 Powiat ze srebrną płytą chodnikową
Powiat bocheński otrzymał III miejsce i tytuł najlepszy POWIAT „SREBRNA PŁYTA CHODNIKOWA” za rok 2011 w V konkursie „Bezpieczne Drogi w Małopolsce –budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”.

W 2011 roku na terenie powiatu powstało 6 152 mb. chodników, ścieżek rowerowych oraz poboczy. Łączne nakłady inwestycyjne poniesione w tym zakresie wyniosły prawie 6,5 mln. złotych.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Skala nakładów finansowych z roku na rok wzrasta, w 2010 roku na budowę chodników i ścieżek rowerowych wydaliśmy 5 milionów złotych, a w roku ubiegłym kwota ta zwiększyła się o 1,5 miliona. Dzięki tym działaniom nie tylko zmniejszamy ilość wypadków drogowych, ale również przyczyniamy się do poprawy świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa. Pamiętamy również o osobach niepełnosprawnych - mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Oprócz budowy chodników i ścieżek rowerowych powiat prowadził także inne prace zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyremontowano skrzyżowanie i zatoki autobusowe w Zawadzie, Nieszkowicach Wielkich oraz Sobolowie. Powstały nowe przejścia dla pieszych, znaki drogowe, poręcze ochronne i bariery drogowe.

Prowadzono również akcje w szkołach średnich mające na celu uświadomienie młodzieży jakie skutki niesie za sobą brawurowa jazda czy też kierowanie pojazdami po spożyciu środków odurzających.

Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Bochni realizowano m.in  takie akcje informacyjne jak: „Bezpieczny przedszkolak – II edycja”, projekt skierowany do dzieci, edukowanych w zakresie zagrożeń ich bezpieczeństwa czy też ”Rowerem bezpiecznie do celu” i „Bądź widoczny po zmroku” w ramach której rozdano opaski odblaskowe m.in. w Drwini, Grobli i Mikluszowicach. Przeprowadzono również kontrole przewoźników obsługujących linie autobusowe.

Konkurs ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, aby wyróżnić  te Gminy i Powiaty, w których zbudowano najwięcej chodników, poboczy oraz ścieżek rowerowych. Powiat Bocheński, po raz piąty przystąpił do konkursu i co warto zaznaczyć za każdym razem otrzymując wysokie miejsce. 
Wyróżnienia tegorocznym laureatom wręczali Kazimierz Barczyk - Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Grzegorz Stech - Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

LAUREACI V KONKURSU BEZPIECZNE DROGI W MAŁOPOLSCE - BUDUJEMY CHODNIKI I ŚCIEŻKI ROWEROWE

Laureaci Tytułu Najlepszy Powiat w 2011 r.:

I Miejsce Platynowa Płyta Chodnikowa - POWIAT DĄBROWSKI za wybudowanie 0,22 mb chodników na jednego mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 4 071 595 zł.
Starosta Tadeusz Kwiatkowski oraz Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu

II Miejsce Złota Płyta Chodnikowa - POWIAT LIMANOWSKI za wybudowanie 0,074 mb chodników na jednego mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 5 848 730 zł.
Starosta Jan Puchała oraz Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu

III Miejsce Srebrna Płyta Chodnikowa - POWIAT BOCHEŃSKI za wybudowanie 0,055 mb chodników na jednego mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 6 088 479 zł.
Starosta Jacek Pająk oraz Aleksander Rzepecki Przewodniczący Rady Powiatu

Laureaci Tytułu Samorząd Przyjazny Rowerzystom w 2011 r.:

Gmina Nowa Wieś za wybudowanie 477 mb ścieżek rowerowych. Wójt Gminy Tadeusz Wójtowicz i Krystyna Sułko Przewodnicząca Rady Gminy oraz Powiat Dąbrowski za wybudowanie 7273 mb ścieżek rowerowych. Starosta Tadeusz Kwiatkowski i Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu.

Laureaci Tytułu Najlepsza Gmina w 2011 r.:

I Miejsce Platynowa Płyta Chodnikowa - CZORSZTYN za wybudowanie 0,73 mb chodników na jednego mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 1 942 416 zł.
Wójt Tadeusz Wach oraz Stanisław Chmiel Przewodniczący Rady Gminy

II Miejsce Złota Płyta Chodnikowa - POŁANIEC za wybudowanie 0,54 mb chodników na jednego mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 1 129 302 zł.
Burmistrz Jacek Tarnowski oraz Stanisław Zdzisław Lolo Przewodniczący Rady Miasta

III Miejsce Srebrna Płyta Chodnikowa - TOMICE za wybudowanie 0,43 mb chodników na jednego mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 1 393 720 zł.
Wójt Adam Kręcioch oraz Zygmunt Szymczak Przewodniczący Rady Gminy.

 

sw