kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat walczy z azbestem

Powiat walczy z azbestem

Dodano: 15.09.2011 09:00 Powiat walczy z azbestem
Powiat dopłaca do utylizacji azbestu, na ten cel przeznaczono ponad 50 tys. zł. Decyzję o przekazaniu środków podjęto podczas ostatniej sesji rady powiatu. Dofinansowanie otrzymało sześć gmin. Jednym z warunków otrzymania środków było m.in. prowadzenie przez gminę własnego programu usuwania azbestu, co oznacza m.in. podpisanie umowy z firmą utylizacyjną.

O szkodliwości azbestu mówi się od lat, gdyż płyty z eternitu to bomby z opóźnionym zapłonem. Dlatego poprzez ten program za pośrednictwem gmin staramy się pomagać mieszkańcom w podjęciu tej słusznej decyzji o zmianie pokrycia dachu - mówi Jacek Pająk, starosta bocheński.

W ramach prowadzonej akcji powiat dopłaca 40% kwoty jaką gmina zamierza  przeznaczyć na utylizację. Środki przekazane zostaną po przedstawieniu poniesionych wydatków. Dofinansowanie otrzymają gminy : Żegocina, Rzezawa, Łapanów, Drwinia, Trzciana  oraz Miasto Bochnia .

Przypomnijmy:

Pod pojęciem „azbest”  zawiera się surowiec służący do wyrobu materiałów budowlanych. Jego stosowanie rozpoczęło się w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku i było niezwykle popularne aż do roku 1997, kiedy to ze względu na jego  szkodliwy wpływ na zdrowie i życie ludzi, ustawowo zakazano używania produktów zawierających azbest (azbest.infoabc.pl)

 

 

 

kkh