kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat po raz kolejny nagrodzony za budowę chodników

Powiat po raz kolejny nagrodzony za budowę chodników

Dodano: 11.07.2011 10:00 Powiat po raz kolejny nagrodzony za budowę chodników
Powiat bocheński otrzymał III miejsce i tytuł najlepszy POWIAT „SREBRNA PŁYTA CHODNIKOWA” za rok 2010 w IV konkursie „Bezpieczne Drogi w Małopolsce –budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”. Kapituła dostrzegła również starania Powiatu Bocheńskiego , dbającego również o rowerzystów dodatkowo przyznając tytuł "SAMORZĄD PRZYJAZNY ROWERZYSTOM" w 2010 r., za wybudowanie prawie półtora kilometra ścieżek rowerowych.

Ta nagroda to w pewnym sensie docenienie naszych działań nie tylko w zakresie inwestycji drogowych ale także bezpieczeństwa naszych mieszkańców, gdyż o tym, że oddzielenie pieszych i osób poruszających się na rowerach od pojazdów w dużej mierze zapobiega wypadkom nie trzeba chyba nikogo przekonywać - zaznacza starosta Jacek Pająk.

Całkowity koszt poniesiony na budowę chodników w roku 2010 wyniósł prawie 5 mln zł. Realizowane inwestycje dostosowywane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez obniżanie chodników oraz montowanie barier i uchwytów.

Konkurs ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, aby wyróżnić  te Gminy i Powiaty, w których zbudowano najwięcej chodników, poboczy oraz ścieżek rowerowych. Powiat Bocheński, po raz czwarty przystąpił do konkursu i co warto zaznaczyć za każdym razem otrzymując wysokie miejsce.

Wyróżnienia tegorocznym laureatom wręczali Kazimierz Barczyk - Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Grzegorz Stech - Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

LAUREACI IV KONKURSU
BEZPIECZNE DROGI W MAŁOPOLSCE - BUDUJEMY CHODNIKI I ŚCIEŻKI ROWEROWE

I Miejsce: PLATYNOWA PŁYTA CHODNIKOWA
WIELKA WIEŚ za wybudowanie 0,63 mb chodników na 1 mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 5712 297.98 zł.
Wójt Tadeusz Wojtowicz
Krystyna Sułko Przewodnicząca Rady Gminy

II Miejsce: ZŁOTA PŁYTA CHODNIKOWA
BOBOWA za wybudowanie 0,36 mb chodnika na 1 mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 1523 814 zł.
Burmistrz Wacław Ligęza
Stanisław Siedlarz Przewodniczący Rady Miejskiej

III Miejsce: SREBRNA PŁYTA CHODNIKOWA
SUŁOSZOWA za wybudowanie 0,33 mb na 1 mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 1201272 zł.
Wójt Stanisław Gorajczyk
Kazimierz Pasternak Przewodniczący Rady Gminy

LAUREACI TYTUŁU: NAJLEPSZY POWIAT W 2010 r.

I Miejsce: PLATYNOWA PŁYTA CHODNIKOWA
POWIAT LIMANOWSKI za wybudowanie 0,15 mb chodnika na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 11220 000 zł.
Starosta Jan Puchała
Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu

II Miejsce: ZŁOTA PŁYTA CHODNIKOWA
POWIAT CHRZANOWSKI za wybudowanie 0,09 mb chodnika na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 5 999 758 zł.
Starosta Adam Potocki
Andrzej Uryga Przewodniczący Rady Powiatu

III Miejsce: SREBRNA PŁYTA CHODNIKOWA
POWIAT BOCHEŃSKI za wybudowanie 0,06 mb chodnika na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 4 881890 zł.
Starosta Jacek Pająk
Aleksander Rzepecki Przewodniczący Rady Powiatu

LAUREAT TYTUŁU: SAMORZĄD PRZYJAZNY ROWERZYSTOM W 2010 r.
POWIAT BOCHEŃSKI za wybudowanie 1445 m ścieżek rowerowych.
Starosta Jacek Pająk
Aleksander Rzepecki Przewodniczący Rady Powiatu.

 

sw