kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat odnawia zabytki

Powiat odnawia zabytki

Dodano: 12.08.2009 10:30 Powiat odnawia zabytki

Trwają remonty i modernizacje kościołów, które otrzymały dotacje z budżetu Powiatu Bocheńskiego na prace konserwatorskie, remonty lub roboty budowlane w 2009 r.

Rada Powiatu przyznała łącznie 200 tysięcy złotych dotacji  na modernizację obiektów wpisanych do rejestru zabytków na terenie Powiatu Bocheńskiego
- mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Środki na modernizację w wysokości 70 tysięcy złotych otrzymała  m.in. parafia pw. św. Mikołaja w Bochni , 44 tysiące złotych trafiło do zabytkowego kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
w Łapczycy,  parafia pw. św. Wojciecha w Starym Wiśniczu otrzymała 25 tysięcy złotych, natomiast parafia p.w.
Wszystkich Świętych w Sobolowie otrzymała 18 tysięcy złotych na konserwację XVIII – wiecznego prospektu organowego zabytkowego kościoła. W ramach dotacji w kościele w Łapczycy wymienione zostanie pokrycie dachowe i zniszczona więźba dachowa, w Starym Wiśniczu w trakcie realizacji jest konserwacja struktury ołtarza głównego, natomiast w bazylice środki te przeznaczone są na remont dachu - uzupełnia starosta.

Dotychczas zakończyła się już konserwacja ołtarza bocznego w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie,jak również wykonane zostały pracę  konserwatorskie przy barokowym kościele parafialnym p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie.