kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej

Powiat na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej

Dodano: 21.08.2013 12:00 Powiat na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej
18 sierpnia 2013 roku Powiat Bocheński wspólnie z Miastem Bochnia, Lokalną Grupą Działania „Dolina Raby” oraz Kopalnią Soli w Bochni uczestniczył w XXXVII Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej organizowanych przez Fundację Cepelia na Rynku Głównym w Krakowie.

Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie z Urzędem Miastem Bochnia oraz Lokalną Grupą Działania „Dolina Raby” promowało Ziemię Bocheńską, Miasto Bochnia oraz Dolinę Raby i Stradomki. Zaprezentowano m.in. lokalne rękodzieło artystyczne Janusza Misztala – artysty rzeźbiarza z Gdowa, zabawki ekologiczne z drewna przez firmę Jasio,  pracownię strojów stylizowanych przez „HEN-HAFT”, obrazy ze skóry przez firmę Rustikal,  lokalny produkt żywnościowy chleb tradycyjny wypiekany w piecu opalanym drewnem ECO Bama oraz miód z gospodarstwa pasiecznego Beskidzka Barć.

Na stoisku Powiatu Bocheńskiego można było uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych powiatu jak i poszczególnych gmin powiatu. Zaprezentowana została również najstarsza polska kopalnia soli w Bochni i niepowtarzalne Muzeum Motyli z Bochni.

Na scenie w godzinach od 15.00 – 19.00 zaprezentowali  się:
- Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie” wraz z kapelą ludową
- Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Seacula z Wiśnicza
- Orkiestra Kopalni Soli Bochnia z kapelmistrzem Krzysztofem Wołowcem
- Dariusz Rybka i Kamil Konieczniak – duet instrumentalny wykonujący standardy muzyki jazzowej i popularnej, muzycy z wieloletnim doświadczeniem na profesjonalnej scenie muzycznej
- Zespół młodzieżowy PARADOX działający przy Miejskim Domu Kultury w Bochni.