kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat na dobrej drodze

Powiat na dobrej drodze

Dodano: 30.10.2013 09:00 Powiat na dobrej drodze
Sprzyjająca tej jesieni pogoda pozwala na realizację wielu prac na drogach powiatu bocheńskiego. W chwili obecnej trwają prace przy drogach powiatowych w Gminach Bochnia, Łapanów oraz Rzezawa i Trzciana. Wartość inwestycji wyniesie blisko 2,5 miliona złotych z czego ponad milion złotych pochodzi z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

W Damienicach (Gmina Bochnia) trwa przebudowa drogi powiatowej na długości 355 mb. W ramach prac lokalnie wzmocniona zostanie podbudowa, warstwa profilowa i ścieralna, linie krawędziowe i przejścia dla pieszych,  wykonane zostaną pobocza oraz częściowo wyczyszczone rowy. Wartość przebudowy to ponad 148 tys zł.

Kolejne prace prowadzone są w Lubomierzu (Gmina Łapanów). Drogowcy wymienią podbudowę, położą nową nawierzchnię oraz umocnią pobocza. Łącznie powstanie 1000 mb nowej nawierzchni za kwotę 253 tys złotych.

W Rzezawie przy ul. Bocheńskiej trwa budowa chodnika z kanalizacją deszczową na długości 364 mb. Koszt inwestycji to ponad 266 tys złotych. 310mb chodnika powstaje również w Łąkcie Dolnej (Gmina Trzciana).

Niebawem zostaną również podpisane umowy na przebudowę drogi powiatowej w Rzezawie i budowę ścieżki rowerowej w Łapanowie.

Oprócz wspomnianych inwestycji na finiszu są też prace przy realizacji „schetynówki” w Gminie Drwinia, mostach w Królówce i Zawadzie, jak również zabezpieczeniu i stabilizacji osuwisk w Ujeździe i Sobolowie.

Ponadto cały czas prowadzone są prace związane z bieżącym  utrzymaniem właściwego stanu dróg powiatowych, wykonywane są również niezbędne naprawy i remonty.

 

sk