kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat na Dniach Owada

Powiat na Dniach Owada

Dodano: 07.06.2011 11:00 Powiat na Dniach Owada
Już po raz jedenasty na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym odbył się Ogólnopolskie Dni Owada. W tym roku po raz pierwszy Powiat Bocheński wspólnie z Muzeum Motyli Arthropoda włączył się w to wydarzenie.

Impreza co roku gromadzi tłumy zwiedzających,  przez 3 dni tj. 3-5 czerwiec, ekspozycje Muzeum Motyli Arthropoda odwiedziło ok 3,5 tysiąca zwiedzających.

Stałymi elementami Dni Owada są wystawy żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków egzotycznych, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Ponadto można zobaczyć kolekcje roślin owadożernych, owady preparowane, a także obejrzeć wystawę exlibrisów i fotografii o tematyce entomologicznej. Jak co roku dla najmłodszych zorganizowano warsztaty. Przez cały czas odbywały się kiermasze owadów krajowych i egzotycznych w gablotkach i do samodzielnego rozłożenia, produktów pszczelich, akcesoriów entomologicznych, książek o tematyce entomologicznej, ogrodniczej oraz ogólnoprzyrodniczej.

Z  kolei w niedzielę 5 czerwca powiat wraz z muzeum uczestniczył w "Ogólnoświatowym Dniu Ochrony Środowiska" na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Tam Filip Kobiela z muzeum motyli prowadził warsztaty oraz laboratoria z młodzieżą „I Ty zostań entomologiem”. Zwiedzający mogli również obejrzeć wystawę Makrofotografii Arthropoda.

 

 

sw