kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat kształci kadrę budowlaną...

Powiat kształci kadrę budowlaną...

Dodano: 16.03.2011 12:00 Powiat kształci kadrę budowlaną...
150 uczniów w powiecie bocheńskim oraz limanowskim korzysta z zajęć pozalekcyjnych z projektowania ogrodów, projektowania konstrukcji budowlanych, technologii produkcji materiałów budowlanych i procesów chemicznych w budownictwie, zapoznało się z programem Garden Compozer 3D plus czy programami geodezyjnymi.

Wszystko to w ramach realizowanego przez Powiat Bocheński projektu unijnego „Szlakiem zmian -program kształcenia przyszłych kadr branży budowlano-architektonicznej w Powiecie Bocheńskim i Limanowskim”. Wsparciem zostali objęci uczniowie z Zespołu Szkół w Łapanowie, Zespołu Szkół nr 2 w Bochni oraz Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej. Partnerem projektu jest Powiat Limanowski.

Zajęcia te nie sprowadzają się tylko do teorii, szczególnie cenne w tym projekcie jest wykorzystanie nowoczesnych technologii. Uczniowie w czasie nauki korzystają z programów komputerowych m.in. do projektowania konstrukcji budowlanych czy pomiarów geodezyjnych – mówi Jacek Pająk starosta bocheński

Dodatkowo uczniowie uczestniczący w projekcie wyjadą  na targi, odwiedzą firmy budowlane, zobaczą jak w rzeczywistości wygląda projektowanie i urządzanie ogrodów. Uczestnictwo w warsztatach wakacyjnych umożliwi im poznanie różnych stylów architektonicznych.

Łącznie z zajęć pozalekcyjnych i kółek tematycznych skorzysta 300 osób w dwóch cyklach. Przedmiotowy projekt realizowany jest bowiem od stycznia 2010 roku do końca grudnia 2011 w partnerstwie Powiatu Bocheńskiego z Powiatem Limanowskim.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,2 mln złotych, z czego ponad 1 mln złotych to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Pozostała kwota to wkład Powiatu Bocheńskiego i Powiatu Limanowskiego.

Projekt koordynuje Wydział Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Bochni.