kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat doposażył jednostki OSP

Powiat doposażył jednostki OSP

Dodano: 05.11.2014 12:00 Powiat doposażył jednostki OSP
Starosta Jacek Pająk oraz Członek Zarządu Aleksander Dziadowiec oficjalnie przekazali Ochotniczym Strażom Pożarnym umundurowanie oraz sprzęt pożarniczy zakupiony w ramach dotacji jaką Rada Powiatu w kwietniu przyznała jednostkom straży pożarnej z terenu powiatu bocheńskiego.

W tym roku z dotacji skorzystały jednostki z Bieńkowic, Borku, Damienic, Dziewina, Gorzkowa, Kamionnej, Kobyla, Lipnicy Dolnej, Lipnicy Górnej, Łazów, Niedar, Tarnawy i Stanisławic.

Wyposażanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych daje nam dużą satysfakcję, ale i poczucie, iż wypełniamy w ten ważne zadanie publiczne jakim jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza starosta bocheński Jacek Pająk.

W ramach dotacji 13 jednostek z terenu powiatu otrzymało dofinansowanie w łącznej kwocie 96 tys. złotych na zakup umundurowania i sprzętu dla celów ochrony przeciwpożarowej. Dzięki dofinansowaniu możliwy był zakup m.in.: lekkich samochodów pożarniczych, motopomp, systemu selektywnego powiadamiania, agregatu prądotwórczego, torby PSP – R1 z tlenem.