kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat buduje chodniki

Powiat buduje chodniki

Dodano: 30.04.2012 14:00 Powiat buduje chodniki
Co roku systematycznie zwiększa się długość szlaków dla pieszych, przebiegających wzdłuż dróg administrowanych przez Powiat Bocheński. Aktualnie na ukończeniu są prace przy budowie około 1 100 mb nowych chodników.

 

Mieszkańcy Proszówek, Łąkty Dolnej, Dąbrówki i Jodłówki nie będą już chodzić poboczem, w miejscowościach tych  powstają chodniki wraz z kanalizacją deszczową.

Drogowcy prowadzą prace w Proszówkach na długości 150mb, zakończyła się natomiast budowa w Łąkcie Dolnej na długości 234 mb i Dąbrówce na długości 330 mb.  Powstał również chodnik w Jodłówce, gdzie dodatkowo przebudowane zostały pobocza na długości 400mb.

Cieszę się również, że udało się przekonać spółkę PKP do wyrażenia zgody na budowę chodnika w Stanisławicach, prace przy budowie 1050 metrów chodnika rozpoczną się niebawem – mówi Starosta bocheński Jacek Pająk.

Budowa chodników pochłonęła w sumie prawie 700 tysięcy złotych.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowych lub wymiana kilku najbardziej wyeksploatowanych fragmentów chodnika. Od maju rozpoczną się prace przy budowie chodnika m.in. w Łąkcie Dolnej, Trzcianie, Łąkcie Górnej, Żegocinie oraz w Rajbrocie, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W ramach tzw. "schetynówki" łącznie powstaną nowe oraz zostaną wyremontowane chodniki na długości 3 200 mb.

 

sw