kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat Bocheński z tytułem "Lider Małopolski 2018"

Powiat Bocheński z tytułem "Lider Małopolski 2018"

Dodano: 20.03.2019 09:00 Powiat Bocheński z tytułem "Lider Małopolski 2018"
Starosta Bocheński Adam Korta odebrał z rąk przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolskich Kazimierza Barczyka, nagrodę „Lider Małopolski” za najlepsze przedsięwzięcie w Małopolsce zrealizowane w 2018. Nagroda została przyznana za budowę sali gimnastycznej i termomodernizację budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Powiat bocheński znalazł się w gronie 10 nagrodzonych instytucji czy firm jak PKP, GDDKiA w Krakowie, krakowskie wodociągi, Specjalistyczne Centrum Usług medycznych z Słomnik czy Firma Synerise.

Kapituła Konkursu wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy.

XIX edycja Konkursu była znakomitą okazją do promowania i zaprezentowania „Lokomotyw Małopolski”: najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji wpływających na dynamiczny rozwój, które dzisiaj dają nadzieję na poprawę koniunktury oraz przykład wszystkim pragnącym dynamicznie rozwijać się i inwestować na terenie historycznej Małopolski.

Przypomnijmy:

W ubiegłym roku Mechanik zyskał nowe, piękne oblicze a to za sprawą nowopowstałej sali gimnastycznej oraz modernizacji budynku szkoły. Nowa sala ma wymiar 44 x22 m, a oprócz wielofunkcyjnego boiska  posiada również korty do squasha, siłownię i salę do aerobiku. Oczywiście wszystko dostosowane w taki sposób aby z obiektu mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Natomiast dzięki termomodernizacji docieplono ściany, szkoła zyskała nową elewację, wymieniono ogrzewanie oraz okna i drzwi. Obie inwestycje wyniosły ponad 12 milionów złotych.

 

sk