kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Powiat bocheński w małopolskim projekcie

Powiat bocheński w małopolskim projekcie

Dodano: 01.02.2010 11:00 Powiat bocheński w małopolskim projekcie
Powiat Bocheński przekaże 80. tysięcy złotych na wsparcie Małopolskiego Systemu Ratownictwa Medycznego- taką decyzję podjęła podczas ostatniej sesji Rada Powiatu. W ramach realizacji projektu ratownicze zespoły wyjazdowe bocheńskiego szpitala mogą otrzymać nawet ok. 550 tys. dofinansowania, m.in karetki zostanąwyposażone w GPS oraz tablety do nawigacji.

SP ZOZ Szpital Powiatowy w Bochni  jest jednym z beneficjentów  projektu „ Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce.” Projekt  zakłada m.in. jednakowe wyposażenie wszystkich docelowych centrów dyspozytorskich w Małopolsce , a także zapewnienie bezpieczeństwa poprzez zwiększenie wydajności sprzętu informatycznego na  wypadek obsługi zdarzeń nadzwyczajnych i masowych. System ten zakłada też wyposażenie wszystkich zespołów wyjazdowych
w nowoczesne urządzenia umożliwiające nawigację do miejsca zdarzenia oraz prace operacyjną w systemie również na miejscu zdarzenia. Wszystko to ma doprowadzić m.in. do optymalizacji pracy wszystkich jednostek wyjazdowych na terenie Małopolski.
Jak możemy przeczytać na stronach Województwa Małopolskiego takie rozwiązanie zostało wprowadzone w 2006 i 2007 roku w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym (KPR). Pokazało to celowość budowy zintegrowanych systemów zarządzania dla całego województwa zarówno pod kątem osiągnięcia ekonomicznych efektów w zakresie zmniejszenia kosztów oraz racjonalizacji wydatków jak i lepszego wykorzystania i dysponowania posiadanymi zasobami. Dodatkowym efektem, który został osiągnięty jest podniesienia bezpieczeństwa obywateli oraz turystów na obszarze działania KPR.

Decyzję o realizacji projektu „Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce” podjęło Województwo Małopolskie, które to  zajmuje się jego opracowaniem oraz wdrażaniem. Całkowity szacowany koszt projektu wynosi 15, 6 mln złotych, zaś wkład krajowy to kwota 2,34 mln złotych. Wymagany wkład własny poszczególnych jednostek ochrony zdrowia został obliczony proporcjonalnie do ilości posiadanych karetek pogotowia ratunkowego.