kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » "Powiat Bocheński - to warto zobaczyć"

"Powiat Bocheński - to warto zobaczyć"

Dodano: 27.12.2011 13:00 "Powiat Bocheński - to warto zobaczyć"
Miejsce to które się dzisiaj milej nad wszystkie przedstawia mojej pamięci, jest istotnie piękne ze swego położenia. Dwór staroświecki z narożnikami i ogrodem w jak najprościejszych szpalerach. Po jednej stronie staw obszerny, wokoło którego rozległe trawniki rzędami lip wysadzone, za niemi góry ozdobione rozrzuconymi chatami, drzewami owocowemi wszelkiego rodzaju, a najwięcej zasadzone chmielem, który umajając gęsto zasadzone tyki, całej okolicy postać winnicy nadawał (....). Tak o miejscach swojej młodości pisał we „Wspomnieniach” - poeta urodzony na bocheńszczyźnie - Kazimierz Brodziński

 

Tymi słowami w czwartkowy wieczór rozpoczęto promocję najnowszej książki wydanej przez Starostwo Powiatowe w Bochni „Powiat Bocheński – to warto zobaczyć”.

Głównymi bohaterami były sielskie pejzaże powiatu, niezwykłe miejsca z duszą, opisane i utrwalone na wyjątkowych fotografiach, a w podróż po tych fascynujących miejscach zabrali licznie przybyłych już po raz kolejny Pan Jan Flasza autor publikacji oraz Pan Wojciech Salamon  twórca zdjęć.

Powiat bocheński w cudowny sposób łączy przeszłość z  teraźniejszością , przedstawiając tym samym niepowtarzalny i harmonijny krajobraz. Przepiękne fotografie ukazują magiczną atmosferę wielu wyjątkowych miejsc na terenie powiatu, obnażając ich duszę i podkreślając charakter.

Serdecznie zapraszam Państwa do lektury i udania się w fascynującą podróż po Powiecie bocheńskim, którego historia i gościnność mieszkańców sprawiają, że wielu chętnie nas odwiedza i powraca – mówił starosta bocheński Jacek Pająk.

Po lekturze dotychczas wydanych przez Starostwo Powiatowe w Bochni książek autorstwa Pana Jana Flaszy nietrudno wyobrazić sobie jak powiat bocheński wyglądał przed kilkunastoma latami. Tym razem przedstawiamy teraźniejszość…

To już piąta z cyklu książek wydanych przez Starostwo Powiatowe w Bochni, ukazujących historię ziemi bocheńskiej. Wcześniej ukazały się  „Raba od źródeł do ujścia – portret rzeki” (2006) „Powiat bocheński – Miejsca, ludzie zdarzenia”(2008), „Stanisław Fischer – odkrywca i miłośnik ziemi bocheńskiej” (2009)oraz „Piękno niedostrzegane, piękno zapomniane, piękno utracone. Krajobraz kulturowy powiatu bocheńskiego”(2010).

 

sw