kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Powiat bocheński Miejsca, ludzie, zdarzenia” - promocja nowej książki

„Powiat bocheński Miejsca, ludzie, zdarzenia” - promocja nowej książki

Dodano: 08.11.2010 15:00  „Powiat bocheński Miejsca, ludzie, zdarzenia” - promocja nowej książki
Starosta Bocheński oraz Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na promocję nowej książki „Powiat bocheński - Miejsca, ludzie, zdarzenia” wydanej przez Starostwo Powiatowe w Bochni, a napisanej i zredagowanej przez Pana Jana Flaszę - dyrektora muzeum.

 

Wydawnictwo, do którego poznania chcemy Państwa zachęcić, jest książką o tym, jak kształtuje się i nawarstwia lokalna tożsamość. Z mozaiki miejsc,  biografii ludzi i zdarzeń, zarówno tych wielkich, jak i całkiem drugoplanowych, ułożona została opowieść, która pozwala nie tylko dostrzec piękno tego kawałka Polski, lecz również zrozumieć, jak jest ważny dla naszej kultury - mówi autor książki Jan Flasza.

To już trzecia książka wydana przez Starostwo Powiatowe przy współpracy z Panem Janem Flaszą. Mam nadzieję, że każdy kto weźmie do rąk to bogato ilustrowane dzieło, rozpozna zarówno powiat bocheński już sobie znany, jak również odkryje powiat bocheński, którego istnienia nie podejrzewał – dodaje Starosta Bocheński Jacek Pająk.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne, które odbędzie się w środę o godzinie 17.30 w Muzeum im. Stanisława Fischera w Sali Malarstwa Polskiego.

Książka została wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy.