kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Posprzątajmy lasy w powiecie bocheńskim

Posprzątajmy lasy w powiecie bocheńskim

Dodano: 17.09.2008 12:00 Posprzątajmy lasy w powiecie bocheńskim

Rusza akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2008”

 

Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza wszystkie szkoły z terenu powiatu bocheńskiego do uczestnictwa    w tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata-Polska 2008”, które w tym roku odbywa się pod hasłem: Posprzątajmy polskie lasy!
Lasy są jednym z największych skarbów przyrody w naszym kraju. Pokrywają około 28 proc. powierzchni naszego kraju. Nie tylko przeciwdziałają zmianom klimatycznym, ale są również ostoją tysięcy gatunków roślin  i zwierząt. Co ważniejsze las pochłania dwutlenek węgla oraz inne szkodliwe substancje, produkuje tlen, stabilizuje wilgotność powietrza, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłania gleby i wody, magazynuje wodę opadową i zmniejsza siłę wiatrów w tym tornad i huraganów.
Akcja "Sprzątanie Świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się tam w 1989 roku. W 1993 roku akcja "Sprzątanie Świata" została objęta patronatem przez ONZ.
W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994 r. Krajowym patronem
i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja „Nasza Ziemia”. Starostwo Powiatowe uczestniczy w akcji „Sprzątanie Świata” od roku 1999.