kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dodano: 21.01.2011 10:00 Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego
W ubiegły wtorek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bochni odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 Spotkanie zorganizowano w związku z potencjalnym zagrożeniem powodziowym. Jego przedmiotem było omówienie procedur i stanu przygotowania powiatu bocheńskiego do reagowania w sytuacji zagrożenia powodziowego w tym m.in. monitorowania bieżącej sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej, stanu technicznego infrastruktury przeciwpowodziowej, procedur ewakuacji osób poszkodowanych w wyniku powodzi oraz organizacji miejsc noclegowych i punktów wydawania posiłku dla ludności ewakuowanej z zagrożonych terenów. Omawiano również kontynuację budowy monitoringu stanu wody na rzekach oraz aktualizację; powiatowych i gminnych planów zarządzania kryzysowego, planów operacyjnych ochrony przed powodzią oraz planów ewakuacji II stopnia.
Posiedzenie, któremu przewodniczył starosta bocheński Jacek Pająk, odbyło się z udziałem członków PZZK, Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu bocheńskiego, przedstawiciela Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie oraz zaproszonych gości.