kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego

Posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego

Dodano: 21.04.2011 09:00 Posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego
W Starostwie Powiatowym w Bochni, odbyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego pod nowym przewodnictwem Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka.

Spotkanie miało charakter roboczy. Ustalono m.in. plan pracy Konwentu na rok 2011 oraz przedstawiono tematykę zadań problemowych.Wśród nich znalazły się zadania priorytetowe, które w pierwszej kolejności będą poruszone podczas kolejnych obrad Konwentu. Ustalono następujące tematy:
-zwiększenie dofinansowania Powiatowych Zespołów ds. Orzekania o Niepełnosprawności,
-omówienie i wydanie opinii na temat wstępnego projektu ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym, współdziałania gmin, powiatów i województw oraz zmianie niektórych ustaw,
-budowa lokalnych systemów powodziowych,
-kierunki rozwoju drogownictwa,
-kwestia problemów związanych z niedofinansowaniem Powiatowych Stacji Sanitarno Epidemiologicznych oraz Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego.

Na zakończenie ustalono comiesięczny tryb posiedzeń i w związku z powyższym Przewodniczący Konwentu zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w kolejnych posiedzeniach starostów, na których będą omawiane wyżej wspomniane tematy.