kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » POP – inicjatywa bocheńskich organizacji pozarządowych

POP – inicjatywa bocheńskich organizacji pozarządowych

Dodano: 14.12.2010 10:00 POP – inicjatywa bocheńskich organizacji pozarządowych
Pod koniec listopada kilka organizacji pozarządowych wraz z przedstawicielami instytucji publicznych w Bochni oraz reprezentantem Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego spotkało się by podjąć rozmowy na temat utworzenia inicjatywy dotyczącej skutecznego realizowania zadań trzeciego sektora. Efektem spotkania było utworzenie nieformalnego Porozumienia Organizacji Pozarządowych – POP. Oficjalne podpisanie porozumienia planowane jest na dzień 17. grudnia 2010 roku.

Celem zawartego porozumienia, które na obecnym etapie ma jeszcze charakter nieformalny, jest m.in. integrowanie wysiłków organizacji pozarządowych z bocheńszczyzny, by skuteczniej pozyskiwać środki na realizację zadań statutowych.

Spotkanie, które zaplanowano na 17. grudnia 2010 – będzie miało charakter otwarty i każda organizacja pozarządowa z terenu powiatu będzie mogła wziąć w nim udział oraz przyłączyć się do POP. Spotkanie odbędzie się w sali 103 Starostwa Powiatowego w Bochni.

W niedługim czasie zostanie utworzony profil na portalu społecznościowym Facebook o nazwie POP. Usprawni to, we wstępnej fazie funkcjonowanie porozumienia, przepływ informacji pomiędzy uczestnikami porozumienia oraz lokalną społecznością i instytucjami. Podczas spotkania 17 . grudnia uczestnicy omówią szczegóły regulaminu uczestnictwa w porozumieniu, zatwierdzą deklaracje przystąpienia do porozumienia oraz poproszą w oficjalny sposób lokalne samorządy o to by zechciały zostać stroną porozumienia. Przeprowadzone zostaną także działania mające na celu określenie sytuacji, w jakiej POP rozpocznie swoje istnienie (Analiza SWOT oraz omówienie zebranych danych).

Do czasu ustanowienia reprezentacji porozumienia wszystkich zainteresowanych POP organizatorzy pros o kontakt na w/w adres popbochnia@gmail.com