kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pomóżmy rodzinie z Bochni!

Pomóżmy rodzinie z Bochni!

Dodano: 29.11.2013 09:00 Pomóżmy rodzinie z Bochni!
Starostwo Powiatowe w Bochni po raz pierwszy włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, obejmując wsparciem wielodzietną rodzinę, dla której przygotuje paczkę wskazanych najpilniejszych potrzeb.

 

Wybraliśmy rodzinę Pani Jadwigi i Pana Tadeusza, ponieważ chcielibyśmy sprawić choć trochę radości przed Świętami Bożego Narodzenia i wywołać uśmiech na ich twarzach. Wspólnie możemy pomóc, tym którzy tej pomocy potrzebują najbardziej - wyjaśnia Jacek Pająk starosta bocheński.

 

„Szlachetna paczka” to ogólnopolski projekt pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Projekt ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy został zorganizowany w Krakowie w 2000. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. W tym roku po raz pierwszy Starostwo Powiatowe w Bochni postanowiło włączyć się w tą jakże ważną akcję. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

W pomoc organizowania szlachetnej paczki chcielibyśmy włączyć nie tylko pracowników starostwa ale także radnych powiatowych, pracowników jednostek organizacyjnych podległych powiatowi oraz wszystkich którzy chcą włączyć się tą akcję.

Starostwo organizuje paczkę dla wielodzietnej rodziny z Bochni. Pani Jadwiga i Pan Tadeusz wychowują czwórkę dzieci. Sytuacja rodziny uległa pogorszeniu po tym, jak dwa lata temu Pani Jadwiga straciła pracę. Pan Tadeusz pozostaje bezrobotny już pięć lat. W znalezieniu stałego zatrudnienia korzystają między innymi z pomocy Urzędu Pracy. Oboje również bardzo chętnie podejmują się prac dorywczych i sezonowych, aby jak to tylko możliwe zarobić na utrzymanie. Trudną sytuację pogłębia jeszcze choroba dwójki dzieci małżeństwa, Ania ma zespół Downa oraz cierpi na padaczkę. Dwa lata temu padaczkę zdiagnozowano również u Maciusia.
Sześcioosobowa rodzina mieszka w mieszkaniu ogrzewanym węglem. Budynek jest dość stary i w złym stanie. W środku pomimo ogrzewania, jest chłodno. Największą potrzebę rodziny stanowi obecnie żywność oraz środki czystości. Przy niskich dochodach bardzo trudno jest zaspokoić podstawowe potrzeby. Rodzina niezmiernie ucieszyłaby się również z pościeli. Dotychczasowe nie nadaje się już do używania a na zakup nowej, rodzina na razie nie może sobie pozwolić.

 

Potrzeby rodziny znajdą Państwu TUTAJ

 

Jeżeli jesteście zainteresowani włączeniem się w akcję, prosimy o kontakt z Wydziału Obsługi Zarządu i Rady, tel. 14 615 37 73. Paczkę musimy dostarczyć 6-8 grudnia, a więc czasu nie jest zbyt wiele. Pomóżmy im spędzić radosne święta!

Z góry dziękujemy za pomoc!!!

 

sk