kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pomoc dla przedsiębiorców po powodzi

Pomoc dla przedsiębiorców po powodzi

Dodano: 06.09.2010 10:00
Do 50 tys. złotych wsparcia w formie nieoprocentowanej pożyczki będą mogli otrzymać małopolscy przedsiębiorcy poszkodowani podczas tegorocznej powodzi. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego przeznaczy na ten cel 25 mln złotych.

Pożyczka będzie udzielana na preferencyjnych warunkach jedynie małym przedsiębiorcom zatrudniającym nie więcej niż 50 osób oraz firmom, które podlegają przepisom ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, jak również prowadzącym działalność wytwórczą, usługową lub handlową oraz gospodarstwom agroturystycznym, a także przedsiębiorcom, którzy zawiesili wykonywanie działalności gospodarczej.

Przedsiębiorca, który chce otrzymać pożyczkę, będzie musiał dołączyć do wniosku zaświadczenie wydane przez wójta gminy, burmistrza lub prezydenta właściwego dla miejsca działalności gospodarczej, że poniesiona przez niego szkoda jest wynikiem klęski. Jeżeli przedsiębiorca był ubezpieczony, musi do wniosku dołączyć kopię umowy z ubezpieczycielem.

Pożyczka będzie udzielana przedsiębiorcy jednokrotnie do wysokości poniesionej szkody, lecz nie więcej niż 50 tys. złotych. Firma, która posiadała ubezpieczenie, będzie mogła liczyć na umorzenie pożyczki w całości. Warunkiem jest przeznaczenie całej kwoty pożyczki na pokrycie szkód.

Nieubezpieczone firmy będą musiały natomiast spłacić 25 proc. przyznanej kwoty, co wyniesie maksymalnie 12,5 tys. złotych Przedsiębiorcy mają 6 miesięcy od dnia wystąpienia szkody na złożenie wniosku.

Więcej informacji można uzyskać w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.