Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Półmetek II ligi

Półmetek II ligi

Dodano: 15.12.2009 12:00
W szóstej kolejce II ligi padła rekordowa liczba bramek bo aż 53! Na pozycji lidera z kompletem punktów drużyna ZPR. Zwycięstwa odnotowały również drużyny Pershingów i Beskidu Żegocina.

ARKA SK RAFDEK – BOLARUS  2:4

Mateusz Fortuna, Rafał Panna – Karol Stasik x 2, Piotr Dobek, Dariusz Kaźmierek

Na początku spotkania przeważali gracze Bolarusa. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach Karol Stasik wyprowadził Bolarusa na prowadzenie. Niedługo po wznowieniu gry od środka wyrównał Fortuna i mecz nabrał rumieńców. Gra wyraźnie się wyrównała. Obie drużyny miały swoje okazje, jednak to Bolarus za sprawą Dobka i Kaźmierka jeszcze przed przerwą zapewnił sobie dwubramkową przewagę. Po przerwie przewagę miał Bolarus i mecz ostatecznie skończył się wynikiem 2:4.

SEMPER FIDELIS – ZPR 1:7

Maciej Piekarz – Marcin Słoma x 2, Szczepan Kasprzyk, Tomasz Mazur, Grzegorz Rosiek, samobójcza x 2

Początek meczu spokojny, ZPR wyraźnie przyczajone na swojej połowie liczyło na błąd rywala przy rozegraniu piłki. Beniaminek mimo narastającej przewagi lidera zdołał strzelić bramkę i zapachniało niespodzianką, jej autorem był Maciej Piekarz. Bramka dodała animuszu drużynie Semper Fidelis, mecz się wyrównał. Jednak po jednej z akcji drużyny ZPR zawodnik Semper Fidelis skierował piłkę do własnej bramki i zrobiło się 1:1. Później z karnego Marcin Słoma dał prowadzenie ZPR. Po przerwie lider rzucił się do ataku i pokazał że zasługuje na zaszczytne pierwsze miejsce, deklasując osłabiony zespół Semper Fidelis (czerwona kartka dla bramkarza) ostatecznie wygrywając 7:1

BOLARUS – AUTOGEOTEST 3:3

Łukasz Górecki x 2, Karol Stasik – Łukasz Samek x 2, Kamil Truś

Mecz rozpoczął się spokojnie. Prowadzenie dla Bolarusa uzyskał Górecki, na 2:0 podwyższył Stasik. Beniaminek mimo dwubramkowej straty grał ambitnie i zdobył kontaktowego gola za sprawą Samka i gra się wyrównała. Jednak dobrze dysponowany tego dnia Górecki podwyższył na 3:1 i wydawało się że Bolarus kontroluje mecz i utrzyma korzystny wynik, jednak kontaktowego gola zdobywa ponownie Samek. Później tempo meczu wyraźnie spadło. Szczęście uśmiechnęło się do graczy drużyny Autogeotest, którzy w końcówce spotkania zdołali wyrównać. Autorem bramki dającej cenny  punkt był Kamil Truś

SZAJKA – ARKA SK RAFDEK 7:7

Bartłomiej Machaj x 3, Sylwester Kleban x 2, Przemysław Młynarz, samobójcza – Radosław Krawczyk x 5, Piotr Łukasik, Dawid Bogacz

Ciekawa konfrontacja z dużą ilością bramek po obu stronach. Mecz wyrównany, akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Organizacja i taktyka obu drużyn pozostawiała wiele do życzenia. Nie mniej jednak indywidualne popisy niektórych zawodników były godne uwagi.

Żadnej  drużynie nie udało się na dłużej przejąć kontroli wydarzeń na boisku, dlatego remis sprawiedliwie pogodził oba zespoły.

PERSHINGI – RAKIETY 4:0

Jarosław Żmudzki, Marcin Wąsik, Paweł Zagata, Jakub Spalik.

Ciekawie zapowiadający się mecz. Obydwa zespoły zmobilizowane i zmotywowane. Po pierwszym gwizdku Pershingi ruszyły do ataku. Sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Zagata, następnie w dogodnej sytuacji nie trafia Mazur. W odpowiedzi na zapędy Pershingów Cupał ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Stachnika. W końcu Żmudzki strzałem z dystansu tuż przy słupku dał Pershingom prowadzenie. Wyjątkowego pecha w tym meczu miał Paweł Mazur, który w kilku dogodnych sytuacjach nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Bartosza Piórka. W dalszej części meczu Wąsik strzela na 2:0 a zaraz po nim Zagata podwyższa na 3:0 i mecz był rozstrzygnięty. W ostatnich sekundach Spalik strzela czwarta bramkę i sędzia kończy mecz.

BESKID ŻEGOCINA – SZAJKA 11:4

Janiczek Paweł x 4, Damian Pławecki x 3, Marcin Policka x 2, Janiczek Marcin, Daniel Dudzic – Przemysław Młynarz x 3, Robert Kwinta.

Ostre strzelanie w tym spotkaniu urządzili sobie gracze Beskidu Żegocina aplikując rywalom aż 11 bramek! Beskid przez całe spotkanie prowadził grę i dyktował warunki na boisku. Szajka głównie za sprawą Młynarza próbowała cos zmienić ale dominacja zespołu z Żegociny nie podlegała dyskusji. Cztery trafienia zanotował w tym meczu Paweł Janiczek, który z siedemnastoma trafieniami pewnie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi.