kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Policyjna akcja odblaskowa na miasteczku ruchu drogowego w Mikluszowicach

Policyjna akcja odblaskowa na miasteczku ruchu drogowego w Mikluszowicach

Dodano: 31.10.2014 15:00 Policyjna akcja odblaskowa na miasteczku ruchu drogowego w Mikluszowicach
W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikluszowicach podjęto działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych – szczególnie dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania na miasteczku ruchu drogowego funkcjonującego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach z uczniami, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni asp. szt. Leszek Machaj oraz asp. Wojciech Więcek przypomnieli podstawowe zasady poruszania się po drodze, kładąc szczególny nacisk na obowiązek używania elementów odblaskowych wg przepisów prawa o ruchu drogowym i stan oświetlenia rowerów.

Szkoła realizuje program „Odblaskowa Szkoła” organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W czasie zajęć na miasteczku uczniom przekazano zestawy odblaskowych naklejek, które dzieci umieściły na rowerach wspólnie z policjantami. Uczniowie otrzymali naklejki dzięki realizowanemu przez policję, programu „Rowerem bezpiecznie do celu” sfinansowanemu przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

 

sk