kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pogodna jesień sprzyja remontom drogowym

Pogodna jesień sprzyja remontom drogowym

Dodano: 21.10.2014 11:00 Pogodna jesień sprzyja remontom drogowym
Trwają intensywne prace na drogach powiatowych. Niemal w każdej z gmin leżących na terenie powiatu bocheńskiego prowadzone są modernizacje nawierzchni i budowy chodników, na ukończeniu jest również most w Stradomce.

W chwili obecnej drogowcy kończą przebudowę ciągu dróg przebiegających przez gminę Żegocina, Trzciana, Lipnica Murowana i Łapanów. W ramach tzw. „schetynówki” powstanie prawie 2 km nowych chodników i ścieżek rowerowych, 14 km nawierzchni asfaltowej z umocnionymi i wyczyszczonymi rowami oraz zatoki autobusowe. Przebudowie ulęgną skrzyżowania, wyremontują przepust i zamontują bariery ochronne. Powstaną także przejścia dla pieszych oraz  progi zwalniające, oświetlenie drogowe, jak również oznakowanie pionowe i poziome. Wartość inwestycji to prawie 5,3 miliona złotych.

Na ukończeniu jest również budowa mostu w  Stradomce, gdzie powstanie jednoprzęsłowy żelbetowy most łukowy usytuowany w nowym miejscu o szerokości 13,2m i długości całkowitej 82 m. Ponadto poszerzą drogę do 7,6 m, oraz powstaną chodniki. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie, rowy przydrożne oraz zabezpieczą skarpę i zamontują bariery. Inwestycja wyniesie ok. 7,7 miliona złotych .

Przebudowywana jest także ul. Strzelecka w Bochni, gdzie powstanie nowa nawierzchnia na długości 800 mb z umocnioną podbudową, kanalizacją deszczową oraz przebudową zjazdów i hydrantów . Wybudowany zostanie również przepust i oznakowanie poziome. Koszt modernizacji wyniesie 1,3 miliona zł.

Ponadto modernizowane są drogi powiatowe w Gawłowie i Majkowicach, Borku, Jodłówce i Dąbrówce, Starym Wiśniczu, Ostrowie Królewskim, Świniarach, Cikowicach, Damienicach, Siedlcu, Brzeźnicy, Łąkcie Górnej, Kobylu, Chronowie, Kierlikówce i Ujeździe oraz Borównej. Łącznie powstanie prawie 10 kilometrów nowej nawierzchni dorgowej za ponad 4 miliony złotych.

Powstają również chodniki w Mikluszowicach, Damienicach, Proszówkach, Cerekwi, Starym Wiśniczu, Kopalinach, Kierlikówce, Borównej  oraz Tarnawie na  długości prawie 1,7 km.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacje przy drogach powiatowych:   Cikowice -  Damienice, Siedlcu, Brzeźnicy, Łąkcie Górnej, Kobyle -  Chronów , Bieńkowicach i Borównej.

 

sk