kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowanie weekendu z zabytkami

Podsumowanie weekendu z zabytkami

Dodano: 13.10.2017 13:00 Podsumowanie weekendu z zabytkami
Wczoraj w starostwie odbyło się spotkanie podsumowujące X –jubileuszową edycję Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu na którym obecni byli burmistrzowie, wójtowie, a także licznie zgromadzeni reprezentanci podmiotów uczestniczących w akcji.

To wspaniałe, że Powiat bocheński ma tak wielu cudownych mieszkańców, którym zależy na tym naszym lokalnym, wspólnym dziedzictwie, na dzieleniu się naszym dorobkiem i pokazywaniu tego piękna, które nas otacza - mówił Ludwik Węgrzyn , starosta bocheński.
Wszyscy obecni otrzymali podziękowania oraz upominek, a także zaproszenie do uczestnictwa w kolejnej edycji przedsięwzięcia.
Tegoroczny weekend z zabytkami to rekordowa liczba odwiedzin Powiatu Bocheńskiego. 2 i 3 września odwiedziło nas ponad siedem tysięcy osób. Mieszkańcy powiatu bocheńskiego i turyści tłumnie zwiedzali zabytki. Na weekendowej mapie znalazło się aż 44 punkty, odbywało się też kilkanaście atrakcji towarzyszących. Udostępnione były nowe zabytki, a także te, które rokrocznie biją rekordy popularności.

 

kh