kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowanie Roku Kulturalnego 2010

Podsumowanie Roku Kulturalnego 2010

Dodano: 25.11.2010 14:00 Podsumowanie Roku Kulturalnego 2010
Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej organizuje w sobotę 27. listopada w Wiejskim Domu Ludowym w Lipnicy Górnej doroczne Podsumowania Roku Kulturalnego.

 

Spotkanie organizowane jest dla przedstawicieli stowarzyszeń i zespołów artystycznych z terenu Gminy Lipnica Murowana. Jest to okazja do krótkiego podsumowania działań w zakresie kultury, jakie były podejmowane w 2010 roku przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. W trakcie tego spotkania nastąpi przegląd twórczości lokalnych zespołów. Gościnnie wystąpi zespół folklorystyczny
„Łąkta” z Gminy Żegocina. Przybyli goście będą mieli okazję degustować produkty regionalne przygotowane przez finalistów Małopolskiego Festiwalu Smaku, a także Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie zakończy wspólna zabawa integracyjna. Wydarzenie finansowane jest w ramach programu „Małopolska – Nasz Region, nasza szansa III – nabór” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Projekt zakłada wzmacnianie poczucia lokalnej tożsamości poprzez podsumowanie i prezentację działań jakie podejmował Gminny Dom Kultury wspólnie ze swoimi partnerami w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych na terenie Gminy Lipnica Murowana w roku 2010. Ponadto organizatorzy chcą promować wśród mieszkańców gminy i powiatu osiągnięcia lokalnych przedsiębiorców i producentów tradycyjnej żywności uczestniczących w 6 edycji finału Małopolskiego Festiwalu Smaku.Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Bocheński Jacek Pająk oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana Tadeusz Klimek.