kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowanie projektu unijnego „Praktyki w krajach Unii Europejskiej inwestycją w przyszły sukces zawodowy”

Podsumowanie projektu unijnego „Praktyki w krajach Unii Europejskiej inwestycją w przyszły sukces zawodowy”

Dodano: 22.12.2014 08:00 Podsumowanie projektu unijnego „Praktyki w krajach Unii Europejskiej inwestycją w przyszły sukces zawodowy”
W Zespole Szkół Nr 2 w Bochni odbyło się podsumowanie projektu unijnego „Praktyki w krajach Unii Europejskiej inwestycją w przyszły sukces zawodowy”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Uroczystość przygotowaną przez uczniów i nauczycieli uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, którzy obejrzeli przygotowane, interesujące prezentacje multimedialne dotyczące działań realizowanych w ramach projektu od 1.09.2013. Głównym celem projektu było zwiększenie mobilności uczniów kształcących się i szkolących zawodowo na europejskim rynku pracy.

Projektem, który obejmował przygotowanie językowe, kulturowe i trzytygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, zostało objętych 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa.

Podniesienie kwalifikacji zawodowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, kształtowanie postaw samodzielności i przedsiębiorczości oraz umiejętności pracy            w zespole to najważniejsze korzyści płynące z projektu.

Na zakończenie spotkania, uczestnikom projektu zostały wręczone certyfikaty potwierdzające odbycie stażu zawodowego oraz dokumenty EUROPASS-MOBILNOŚĆ

Takie projekty,  dają możliwość uczenia się poprzez praktyczne działania. To szczególnie cenne dla młodych ludzi, którzy wkraczają w nowe życie zawodowe wyposażeni w wiedzę i umiejętności zwiększające  szanse na rynku pracy.

 

sk