kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podsumowanie projektu Leonardo da Vinci

Podsumowanie projektu Leonardo da Vinci

Dodano: 17.12.2009 09:00
W dniu dzisiejszym w świetlicy szkolnej ZS Nr 1 w Bochni, odbędzie się spotkanie zamykające projekt Leonardo da Vinci „Praktyka CNC uczniów ZS Nr 1 w Bochn w TGBBZ Dillingen”. W programie przewidziano informacje dotyczące projektu i wręczenie certyfikatów potwierdzających umiejętności nabyte przez uczestników stażu. Zainteresowane osoby będą mogły też obejrzeć wystawę fotograficzną i film zrealizowany w ramach projektu.

Spotkanie to jest jednocześnie okazją do podsumowania współpracy zagranicznej szkoły z partnerami niemieckimi w minionej dekadzie. Mija bowiem 10 lat od nawiązania partnerskich kontaktów z Burghardt-Gymnasium Buchen.
Efektem wieloletniej współpracy z niemieckimi partnerami były wzajemne wizyty uczniów w kraju partnera oraz  praktyki w Steffenshagen i Dillingen. Łącznie uczestniczyło w nich 298 naszych uczniów.
Dla wielu z nich Berlin, Hamburg, Frankfurt nad Menem, Heidelberg, Norymberga, Würzburg, Poczdam, Trier, Stuttgart, Saarlouis oraz inne miasta niemieckie a także Strassburg  i Luksemburg stały się już nie  tylko punktami na mapie, ale miejscami, które mogli zwiedzić. Zobaczyć  i poczuć bliżej atmosferę oraz klimat ważnych wydarzeń w  historii Europy, działalności Wita Stwosza, Dürera, Goethego, Marksa, a także innych twórców europejskich .
Zapraszamy serdecznie nie tylko ubiegłorocznych i tegorocznych uczestników stażu ale także inne osoby zainteresowane tą tematyką.