kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej

Dodano: 12.07.2017 12:00 Podpisano umowę na stabilizację osuwiska w Kamionnej
W starostwie podpisano umowę związaną z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwiska w ciągu drogi powiatowej Żegocina-Kamionna. Koszt realizacji inwestycji to prawie 1 mln 800 tys. zł.W podpisaniu uczestniczył Józef Mroczek Wicestarosta, Małgorzata Dąbrowska-Zysek Dyrektor PZD , Rafał Rudka Członek Zarządu oraz przedstawiciel Firmy Wolimex, Dyrektor Biura Bronisław Ciuła.

Jest to połączenie drogowe z powiatem limanowskim w kierunku gnojnika i w stronę Nowego Sącza , w tej chwili tam już praktycznie nie ma przejazdu, a to zadanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przede wszystkim i możliwości komunikacyjnych także Osuwisko zostanie ustabilizowane palami na długości 94 m.b. Istniejący przepust zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy stalowy obiekt. Poszerzona zostanie także jezdnia do szer. 5,5 m -mówił Józef Mroczek, Wicestarosta .

W ramach prowadzonych prac umocniony zostanie potok w rejonie przepustu oraz przebudowana sieć energetyczna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa użytkowników drogi, w tym głównie pieszych na nowym obiekcie zaprojektowane zostało utwardzone pobocze o szerokości 1,5 m. Przebudowana tez zostanie droga na długości 115 mb.

Radość, radość i jeszcze raz radość. Radość szczególnie z uwagi na fakt, że w ciągu kilku dni podpisujemy kolejną umowę na inwestycję drogową, kolejną na którą otrzymaliśmy znaczące bo aż 80 proc. dofinansowanie. Cieszy fakt, że dzięki tym środkom realizowana jest kolejna inwestycja drogowa w naszym powiecie. Dla przypomnienia obecnie trwają prace w Drwini, Damienicach, Brzeżnicy, Pogwizdowie, Łazach. Tych miejsc jest więc dużo - zwracał uwagę Rafał Rudka , Członek Zarządu Powiatu.

 


W okresie realizacji droga na przedmiotowym odcinku zostanie wyłączona z użytkowania a ruch drogowy  zostanie poprowadzony objazdem drogami powiatowymi przez Trzciane i Łąktę Górną.
Środki finansowe na realizację powyższego zadania są zabezpieczone z funduszy Powiatu Bocheńskiego oraz ze środków MSWiA na usuwanie skutków klęsk żywiołowych stanowiących 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

kh