kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podpisano umowę na przekazanie funduszy na zakup karetki

Podpisano umowę na przekazanie funduszy na zakup karetki

Dodano: 17.09.2019 13:00 Podpisano umowę na przekazanie funduszy na zakup karetki
Bocheński szpital otrzymał 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Zdrowia na zakup nowoczesnej karetki. Umowę potwierdzająca przekazanie funduszy podpisała Józefa Szczurek-Żelazko Wiceminister Zdrowia. W spotkaniu wzięli udział Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni i Adam Korta Starosta Bocheński.

 

- Karetki docierające z pomocą do chorych są zwykle mocno wyeksploatowane. Pracują bowiem w trudnym terenie. Dlatego każde wsparcie, które pomoże nam odświeżyć tabor jest dla nas bardzo cenne – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

 

Bocheński szpital jest jednym z 16 w Małopolsce i 200 w Polsce, które otrzymały fundusze na zakup karetki z Ministerstwa Zdrowia.

- Inwestujemy w poprawę systemu ratownictwa medycznego, ponieważ bardzo ważne jest, aby pomoc medyczna docierała do pacjentów zawsze na czas – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.

Dobrą wiadomość, o tym, że będą fundusze na zakup dyrektor szpitala otrzymał  już kilka tygodni temu.

- Ogłosiliśmy więc przetarg na zakup pojazdu, który dzisiaj zostanie rozstrzygnięty - powiedział Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

 

Nowy pojazd trafi do Bochni w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

kh