kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podpisano umowę na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Podpisano umowę na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Dodano: 17.10.2018 11:00 Podpisano umowę na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Starosta Ludwik Węgrzyn wspólnie z dyrektorami bocheńskiego szpitala Jarosławem Kycią i Jarosławem Gucwą podpisali umowę z Prezesem Firmy Meritum Wojciechem Chowanem na modernizację SORu.

Firma Meritum, czyli ta sama, która rozbudowuje intensywną terapię, wygrała przetarg i zrealizuje inwestycję za blisko 3,3 mln złotych. Na zrealizowanie całego zadania ma zaledwie 12 miesięcy. To niewiele, zważywszy na zakres zaplanowanych prac. W ramach inwestycji przewidziano rozbudowę SOR, który powiększy swoją powierzchnię o ponad 500 metrów kwadratowych.

To już kolejna ważna dla bocheńskiej placówki inwestycja, która wpłynie nie tylko na usprawnienie pracy lekarzy, ale przede wszystkim na podniesienie jakości świadczonych usług – podkreśla starosta Węgrzyn.

Inwestycja znacznie ułatwi pracę lekarzy, ale też przyjmowanie pacjentów. Zakłada się powstanie jednego triażu z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia.

W ramach modernizacji SOR wzbogaci się też w nowoczesny sprzęt. Zostaną zakupione m.in.:  trzy łóżka do wzmożonego intensywnego nadzoru, respiratory, zestawy do torakotomii,  aparaty do mechanicznego uciskania klatki piersiowej, defibrylatory, monitory funkcji. Będzie tez nowe USG i urządzenie do dializy.

Oddanie inwestycji zaplanowano na koniec 2019 roku. Całe zadanie (prace budowlane plus wyposażenie) pochłonie ponad 5,4 mln zł. Na modernizację SOR przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów,  szpital otrzymał dofinansowanie z  Programu Operacyjnego  Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

sk