kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podpisano umowę na budowę PSSAG

Podpisano umowę na budowę PSSAG

Dodano: 08.04.2014 10:00 Podpisano umowę na budowę PSSAG
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę na "Utworzenie Powiatowej Społecznej Strefy Aktywności Gospodarczej w Bochni (PSSAG)”. Całkowita wartość prac dotyczących obszaru strefy oraz drogi dojazdowej wynosi prawie 2, 7 miliona zł.

Umowa zawarta pomiędzy Liderem -Powiatem Bocheńskim przy współudziale Gminy Miasta Bochnia,  a Firmą Usługowo – Produkcyjno - Handlowej „WOL-GAZ” dotyczy zaprojektowania i wykonania robót budowlanych polegających na uzbrojeniu terenu.


Dzisiejsze podpisanie umowy  jest konsekwencją dobrej współpracy dwóch niezależnych jednostek samorządu terytorialnego – zaznaczył starosta Jacek Pająk

Teren PSSAG, który wynosi ok. 5 ha, podzielony został na 9 kompleksów o różnych powierzchniach od 0,13 ha do 1,36 ha. Prace w strefie będą obejmowały budowę sieci kanalizacji sanitarnej i opadowej, budowę sieci wodociągowej wraz ze zbiornikiem przeciwpożarowym. Wykonawca ma również doprowadzić sieć gazową i elektroenergetyczną .Powstanie droga dojazdowa do PSSAG oraz droga wewnętrzna z oświetleniem oraz miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i ciężarowych. Teren strefy będzie także ogrodzony.

Projekt adresowany jest w pierwszej kolejności do lokalnych przedsiębiorców przy równoczesnym wsparciu osób niepełnosprawnych . Tereny zostaną  uzbrojone w infrastrukturę techniczną i udostępnione pod działalność gospodarczą lub produkcyjną, w tym zakładom z infrastrukturą przystosowaną do zatrudnienia osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Jacek Pająk

Powstanie strefy umożliwi aktywizację zawodową osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. Przystosowany teren zostanie udostępniony na działalność produkcyjną przedsiębiorcom działającym w obszarze przemysłu i usług (z wykluczeniem inwestycji turystycznych i mieszkaniowych, a także obiektów handlowych).

Strefa powstanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” do końca listopada 2014 roku.
W formule „zaprojektuj i wybuduj” jest możliwość dostosowania projektowanej, a następnie wykonywanej infrastruktury pod oczekiwania przyszłych inwestorów – zaznaczył podczas dzisiejszej konferencji Jacek Pająk, starosta bocheński.

Projekt, realizowany w partnerstwie z Gminą Miasta Bochnia, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Taka inwestycja daje nowe możliwości rozwoju powiatu bocheńskiego jak i miasta Bochnia, a także stwarza nowe miejsca pracy – powiedział Stefan Kolawiński.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego MRPO 2007-2013, Działanie 4.3 Tworzenie i rozwój stref aktywności gospodarczej, Schemat A: Strefy aktywności gospodarczej o powierzchni 2-20 ha.