kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podopieczni łapanowskich WTZ w Pradze

Podopieczni łapanowskich WTZ w Pradze

Dodano: 08.07.2019 10:00 Podopieczni łapanowskich WTZ w Pradze
W dnia 17-19 czerwca podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łapanowa udali się na wycieczkę do Pragi. Uroki Pragi i piękna pogoda, jaka towarzyszyła podczas wyjazdu sprawiły, że pobyt w Czechach będzie bardzo długo wspominany przez uczestników.

W czasie wizyty w czeskiej stolicy uczestnicy WTZ-ów zwiedzali zabytkowe Stare Miasto z XV-wiecznym Mostem Karola, Rynkiem i Ratuszem z astronomicznym zegarem Orloj. W dawnej dzielnicy żydowskiej Josefov podziwiali synagogi, wybudowane każda w innym stylu.

W drugi dzień mogli podziwiać panoramę pięknej Pragi z Zamku Królewskiego na Hradczanach, Katedrę św. Wita. Kolejnym punktem wycieczki był godzinny rejs statkiem po rzece Wełtawie. Na koniec drugiego dnia udali się jeszcze na prześliczną i kolorową, zabytkową Złotą Uliczkę.

Wracając do domu, jeszcze w Czechach na , czekała na nich ostatnia już atrakcja – zwiedzanie Jaskini Balcarka. Znajduje się tam ciekawy labirynt korytarzy, przepaści i komór z różnokształtnymi naciekowymi ozdobami na ścianach. W pięknie podświetlonych korytarzach i salach, podziwiali bogatą i niezniszczoną, oryginalną szatę jaskini.

Niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie mogli się udać na tą wycieczkę dzięki wsparciu właścicieli firmy TELESFOR – państwu Małgorzacie i Piotrowi Głowackim. To właśnie dzięki ich wielkiemu sercu i ich hojności wycieczka doszła do skutku.

Zdjęcia: Iwona Kubat, Edyta Toporkiewicz, Marzena Palka, Józef Drożdż