kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podopieczni DPSu i ŚDSu zapraszają na wystawę „Dom Wielu Marzeń III”

Podopieczni DPSu i ŚDSu zapraszają na wystawę „Dom Wielu Marzeń III”

Dodano: 22.04.2014 07:00
Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na otwarcie wystawy „Dom Wielu Marzeń III” - 23 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w sali klubu Biblioteki.

Wystawa „Dom Wielu Marzeń III” to kolejna prezentacja dorobku twórczego podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni eksponowana w bocheńskiej książnicy, prac powstałych podczas zajęć terapeutycznych.

Arteterapia to forma terapii przez sztukę z powodzeniem stosowana w wielu placówkach. Dzięki prowadzonym w ramach terapii zajęciom, osoby niepełnosprawne mogą realizować się w rozmaitych formach artystycznego wyrazu. Tworząc obrazy i obiekty dzielą się z odbiorcami znaczeniami i własnym postrzeganiem świata. Dzięki temu mogą lepiej zrozumieć siebie oraz naturę swoich problemów i trudności. Ta forma terapii jest szczególnie ważna dla osób, które mają trudności z wyrażeniem swoich myśli i uczuć drogą werbalną.

W pracy terapeutycznej w pracowniach bocheńskiego DPS i ŚDS stosuje się różnorodne techniki: malarstwo olejne, pastel, akwarelę, haft, wycinankę....

Wystawa „Dom Wielu Marzeń III” przekrojowo obrazuje twórczość na różnym poziomie indywidualnych możliwości i prezentuje różnorodność form. Tematem prac są najczęściej pejzaże, kwiaty, sceny rodzajowe, wizerunki świętych. W tym roku w związku z kanonizacją Ojca Św. Jana Pawła II temat ten został chętnie podjęty w pracach podopiecznych DPS i ŚDP.

Otwarcie wystawy uświetni występ podopiecznych DPS i ŚDP. Prace można oglądać do 10 czerwca 2014 r. w Sali klubu Biblioteki.

Zapraszamy

sk