kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Podaruj 1%

Podaruj 1%

Dodano: 14.04.2009 09:15 Podaruj 1%

Jeszcze do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych. W tym roku już po raz czwarty każdy kto rozlicza się z fiskusem może przekazać 1 % swojego podatku na organizacje pożytku publicznego . Starostwo Powiatowe w Bochni po raz drugi organizuje akcję informacyjną „1% dla OPP z terenu Powiatu Bocheńskiego". W tym roku przekazaniem 1 % zajmować się będą urzędy skarbowe na podstawie zeznań złożonych w terminie określonym dla ich złożenia, oraz w oparciu o korekty zeznań, jeżeli zostały dokonane w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu do złożenia zeznania podatkowego. Warunkiem przekazania 1% jest zapłata w pełnej wysokości podatku należnego stanowiącego podstawę obliczenia kwoty, która ma być przekazana na rzecz OPP, nie później jednak niż w terminie dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego. Kwota będzie przekazana anonimowo lub - po wyrażeniu zgody podatnika - ze wskazaniem imienia, nazwiska i adresu oraz wysokości kwoty przekazanej na rzecz danej organizacji. Wypełniając zeznanie należy zwrócić też szczególną uwagę na podanie numeru KRS, gdyż dzięki niemu urzędy skarbowe identyfikują organizację i alokują podatek.
Przekazanie 1% naszego podatku nic nas nie kosztuje, a jakże bardzo może pomóc tym, którzy działają na rzecz innych. Dlatego zachęcam mieszkańców do podarowania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych z terenu naszego powiatu - mówi starosta Jacek Pająk.
W dziale "Dla mieszkańców" w zakładce "NGO" znajduje się prezentacja przygotowana przez Urząd Skarbowy w Bochni pokazująca w jaki sposób przekazać 1 %, a także lista organizacji ze statusem OPP z naszego Powiatu. Ponadto listę aktualnych organizacji można także znaleźć na stronie http://opp.ms.gov.pl

Obecnie zdecydowanym ułatwieniem jest możliwość pobrania ze strony http://www.e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=do_pobrania tzw. wersji desktopowej e-PIT-a – umożliwiającej pobranie i zainstalowanie na swoim komputerze programu do rozliczania PIT-ów i automatycznego wysłania oraz pobrania potwierdzenia odbioru przez Ministerstwo Finansów.