kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Plastyk zaprasza na Dzień Otwarty

Plastyk zaprasza na Dzień Otwarty

Dodano: 19.03.2017 09:00 Plastyk zaprasza na Dzień Otwarty
Liceum Plastyczne im. Jana Matejki zaprasza Gimnazjalistów i ich Rodziców do Nowego Wiśnicza w dniu 21 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach 9.00 - 14.00.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można zwiedzić szkołę, zobaczyć jak wygląda artystyczna praca twórcza, spróbować swoich sił i wziąć udział w wernisażu prac pokonkursowych.  O godzinie 11.00 ogłosimy wyniki i nagrodzimy laureatów i finalistów III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Świat wokół mnie" skierowanego do gimnazjalistów, pod patronatem Minister Edukacji Narodowej   i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Impreza objęta jest patronatem medialnym przez Radio Kraków. 
Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest ponadgimnazjalną   szkołą artystyczną prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Jest to czteroletnie liceum plastyczne umożliwiające uzyskanie tytułu plastyka danej specjalizacji i świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.
Edukacja w szkole przebiega w dwu blokach przedmiotów: artystycznych i ogólnokształcących (obowiązkowe języki: angielski i francuski).
Liceum prowadzi specjalizacje:
tkanina artystyczna
ceramika artystyczna
renowacja elementów architektury
fotografia artystyczna

Kształceniu kierunkowemu towarzyszy ogólnoplastyczne. Uczniowie mają zajęcia z:  rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania,  projektowania multimedialnego, podstaw fotografii i filmu, historii sztuki.

4-5 maja 2017 r. szkoła organizuje dla Gimnazjalistów bezpłatne 2 dniowe warsztaty przygotowujące do egzaminu wstępnego.

26 maja 2017 r. dorobek uczniów i nauczycieli zostanie zaprezentowany publiczności na corocznej wystawie. Najbardziej wartościowe prace trafią do archiwów szkolnych, by świadczyć o dorobku szkoły. Pozostałe będzie można zakupić na aukcji w dniu 25 czerwca 2017 r.

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki,
32 – 720 Nowy Wiśnicz
ul. Bocheńska 6
sekretariat@wisnickiplastyk.pl

dyrektor@wisnickiplastyk.pl

tel./fax 14 685 56 50

 

sk