kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Plastikowa koalicja na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

Plastikowa koalicja na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

Dodano: 17.05.2013 09:00
Celem Programu jest zbiórka plastikowych zakrętek, które w 100% przeznaczone są na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

 

 

Bocheńskie Stowarzyszenie Twister oraz Fundacja Bez Tajemnic, obydwa te podmioty łączy jeden cel – zbiórka plastikowych zakrętek. Teraz, aby pomagać jeszcze bardziej efektywnie łączą one swoje siły.

Fundacja Bez Tajemnic, która obecnie jest organizatorem programu, zbiera surowiec wtórny od 2008 r. W ciągu ostatniego roku swojej działalności przekazała do recyklingu ponad 130 000 kg plastikowych zakrętek. Całość osiągniętych dzięki temu środków finansowych została spożytkowana na zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnoprawnych dzieci. „Łączymy swoje siły i mamy nadzieję na sukcesywne zwiększenie ilości surowca wtórnego, a tym samym spotęgowanie niesionej pomocy.” – mówi Michał Żukrowski, Prezes Fundacji Bez Tajemnic.

„Realizując wspólne idee, dołączamy prawdopodobnie do jednej z największych spontanicznie działających grup osób, zakręconych na punkcie odkręcania zakrętek. Dzięki czemu łączymy nie tylko pasję, ale również siłę pomocy która drzemie w śmieciach, jednocześnie chroniąc środowisko naturalne które nas otacza. Nasze współdziałanie to nowe formy pomocy i pomysły wzbudzenia empatii w naszym regionie. Wierzymy, że dzięki takim decyzjom wspólnie zmieniamy nasz region na lepsze.” – Michał Sądel, Prezes Stowarzyszenia Twister.

Wszystkich chcących dołączyć do grupy pozytywnie zakręconych osób, organizacja zaprasza do kontaktu z bocheńskim koordynatorem Programu. Osobą, która zajmie się koordynowaniem zbiórki zakrętek została Izabela Dziduszko. (bochnia@zakretki.info)

Fundacja Bez Tajemnic opiera swoją działalność w 100% o wolontariat. Nikt w jej szeregach nie otrzymuje wynagrodzenia. Subkonta dla podopiecznych prowadzone są całkowicie bezpłatnie, a Fundacja nie pobiera od podopiecznych żadnych opłat i prowizji.

Fundacja Bez Tajemnic przyjmuje w poczet swoich podopiecznych osoby z całej Polski. Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy prosimy o kontakt pod adresem mailowym lub numerem telefonu 537 064 064. Dyżury telefoniczne dla podopiecznych odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach od 17.00 – 19.00.