kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Plac budowy przekazany

Plac budowy przekazany

Dodano: 12.05.2011 12:00 Plac budowy przekazany
Przekazano plac budowy pod inwestycję realizowaną pod nazwą: „Rozbiórka istniejącego mostu JNI 30004945 i budowa nowego drogowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2075K Lipnica Murowana – Żegocina w miejscowości Żegocina”

Prace rozpoczną się w ciągu 2-3 tygodni, najpierw jednak wykonawca musi wykonać projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas zamknięcia mostu. Prace zakończą się w listopadzie br.

Chodzi o most koło kompleksu szkolnego, w ciągu drogi powiatowej z Żegociny w kierunku Rajbrotu. Zakres prac obejmie rozbiórkę istniejącego oraz budowę nowego mostu, przebudowę drogi, dojazdów, rowu melioracyjnego, umocnienie brzegu potoku Saneckiego oraz regulację wysokościową studzienek teletechnicznych i kanalizacyjnych.

Budowa mostu jest możliwa dzięki otrzymanej przez powiat bocheński w lutym promesie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wysokość  dotacji to kwota 2 750 000 zł Całkowity koszt budowy to kwota prawie 1,8 mln złotych .

 

sw