kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pierwszy dzwonek w bocheńskim „Medyku”

Pierwszy dzwonek w bocheńskim „Medyku”

Dodano: 26.09.2012 13:00 Pierwszy dzwonek w bocheńskim „Medyku”
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła funkcjonowanie Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Bochni. Uroczysta inauguracja roku odbyła się na początku września w budynku II LO w Bochni.

W roku szkolnym 2012/2013 bocheński „Medyk” kształci kadry medyczne na kierunkach:
-opiekun medyczny
-technik-masażysta

Dobór kierunków kształcenia jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Szkoła będzie kształcić młodzież i dorosłych oraz przygotowywać absolwenta do pracy w zawodach związanych z opieką medyczną. Mamy dobre doświadczenie z funkcjonowaniem Studium Farmacji w ramach struktury lokalowej II LO. Jestem przekonany, że w przypadku nowopowstałej szkoły będzie podobnie -mówi starosta bocheński Jacek Pająk.

Naukę na pierwszym roku rozpoczęło 65 osób. Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym – piątek, sobota, niedziela.

Przypomnijmy, że Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Bochni to kontynuacja Policealnego Studium funkcjonującego dotychczas jako szkoła Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Regis 2.
W związku z planami likwidacji jednostki przez Marszałka, Zarząd Powiatu Bocheńskiego podjął decyzję o kontynuacji tego zadania w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

Zatrudniamy najlepszych nauczycieli, którzy swoje doświadczenie zawodowe i entuzjazm w formule szkoły społecznej chcą wykorzystać w celu jak najlepszego i starannego przygotowania uczniów do nauki na kolejnych szczeblach edukacji - dodaje dyrektor Ewa Rachfalik.

Ukończenie szkoły jest szansą na zdobycie nowych umiejętności i atrakcyjnego zawodu oraz może przyczynić się do zwiększenia szans na krajowym i zagranicznym rynku pracy.