kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pierwsze porządki w Cerekwi

Pierwsze porządki w Cerekwi

Dodano: 15.11.2018 15:13 Pierwsze porządki w Cerekwi
Rodzice, podopieczni oraz pracownicy Fundacji Brata Alberta w ubiegłym tygodniu rozpoczęli prace porządkowe na terenie byłego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Cerekwi. To właśnie tam w przyszłym roku ma powstać Wielofunkcyjny Ośrodek dla osób Niepełnosprawnych.

Rodzice dopisali licznie i udało się uporządkować teren i przygotować go na nadchodzącą zimę, m.in. grabiono liście, wycięto krzewy  czy obcinano gałęzie. W porządkach pomagała ekipa z Schroniska w Radwanowicach, Warsztatów Terapii Zajęciowych w Radwanowicach – Czerniczchowie i Krakowie

Przypomnijmy:

W maju starosta Węgrzyn i wicestarosta Mroczek podpisali z Prezesem Fundacji Brata Alberta Ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zalewskim umowę dzierżawy budynku po byłym Ośrodku w Cerekwi.  Umowa została zawarta na 20 lat, a planowany termin rozpoczęcia działalności to maj 2019 r.

Po wykonaniu remontu, który pozwoli zagospodarować części obiektu, w placówce znajdzie wsparcie ok. 30 osób. Przede wszystkim będzie tam funkcjonował środowiskowy dom samopomocy.

To 34 placówka prowadzona dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz chorych psychicznie. W tym roku otwarto również pierwszy ośrodek dla seniorów.

Fundacja Św. Brata Alberta narodziła się w środowisku sympatyków idei albertyńskiej, wywodzących się z Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych i wspólnot „Wiara i Światło" z Krakowa, zwanych popularnie „Muminkami”. Działania Fundacji obejmują prowadzenie domów stałego pobytu, domów dziennego pobytu, warsztatów terapii zajęciowej, świetlic terapeutycznych, ośrodków adaptacyjnych, szkół oraz przedszkoli integracyjnych.

Oprócz codziennej opieki Fundacja oferuje Podopiecznym wiele możliwości osobistego rozwoju, pozwala zdobywać większą samodzielność i odkrywać radość z bycia aktywnym. Pracownicy Fundacji organizują w tym celu wiele zajęć terapeutyczno – rehabilitacyjnych: taneczne, muzyczne, rzemieślnicze, modelarskie oraz artystyczne. Dzięki warsztatom Podopieczni zdobywają nowe umiejętności i odkrywają swoje – często niezwykłe – talenty.

 

sk