kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pierwsza łopata wbita…

Pierwsza łopata wbita…

Dodano: 21.06.2017 14:00 Pierwsza łopata wbita…
Dzisiejszy dzień przejdzie do historii Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, gdyż wbito pierwszą łopatę rozpoczynającą budowę sali gimnastycznej. Miejsce było nieprzypadkowe, gdyż to właśnie tam zlokalizowane będzie wejście do nowego obiektu sportowego.

W przyszłym roku spotkamy się w tym samym miejscu aby przecinając wstęgę dokonać uroczystego otwarcia ważnej dla całej społeczności szkolnej, inwestycji – mówił starosta Węgrzyn

Po 14 miesiącach powstanie nowoczesna sala gimnastyczna o powierzchni prawie 1 000 m2., która pomieści boisko do piłki ręcznej, boisko pełnowymiarowe do siatkówki i koszykówki oraz po trzy boiska pełnowymiarowe do gimnastyki  i akrobatyki sportowej jak również widownię dla 144 osób.

W drugiej części budynku będą się znajdowały dwa korty do squasha, magazyny na sprzęt sportowy, szatnie dla uczniów i zawodników jak również siłownię i salę do aerobiku.

Pierwsze łopaty wbili w zięmię Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Józef Mroczek, Dyrektor ZS Nr 1 Jan Balicki, Wykonawca Przemysław Broszkiewicz oraz Oskar Łoziński Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Warto dodać, że w obiekcie tym wykorzystana zostanie innowacyjna technologia, dzięki której będzie on należał do najnowocześniejszej generacji budynków energooszczędnych o najwyższym komforcie cieplnym i niskim zapotrzebowaniu na energię.

Koszt budowy nowoczesnej Sali to prawie 9,3 miliona złotych , natomiast powierzchnia użytkowa wyniesie 2130,89 m2.

 

sk

 

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej
programy unijne
inwestycje w powiecie
zdjęcia panoramiczne
Organizacje Pozarządowe-NGO
Newsletter:

Multimedialny Powiat

Zobacz wszystkie filmy

Sonda

Starostwo Powiatowe
ul. Kazimierza Wlk. 31
32-700 Bochnia
Tel. (0-14) 61 537 00
Fax: (0-14) 61 537 08
E-mail: