kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Pielgrzymi szlak z Radiem RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

Pielgrzymi szlak z Radiem RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

Dodano: 12.08.2014 09:00 Pielgrzymi szlak z Radiem RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz
17 sierpnia po raz 32 na pielgrzymi szlak do Jasnogórskiej Pani wyruszą wierni z diecezji tarnowskiej. Tradycyjnie jak co roku, pątnikom w drodze towarzyszyć będzie radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Tegoroczne dziewięciodniowe rekolekcje w drodze na Jasną Górę odbywać się będą pod hasłem „Miłość na śmierć nie umiera”.

Zapisy na 32 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę trwać będą do ostatniego dnia wyjścia pielgrzymów z placu Katedralnego. Teraz można zapisywać się u księży przewodników danych grup a także podczas spotkań przed pielgrzymkowych organizowanych w parafiach. 
- Naszemu pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie jak co roku Błogosławiona Karolina – podkreśla dyrektor pielgrzymki ks. Zbigniew Szostak. – W tym roku sposób szczególny, bo przypada setna rocznica jej męczeńskiej śmierci. Usłyszeć to będzie można w rozważaniach przygotowanych w tym roku przez ks. Piotra Adamczyka. Ważną rolę na pielgrzymim szlaku stanowi radio, bo jest łącznikiem pomiędzy tymi co podążają do matki Boskiej Częstochowskiej, a tymi co pozostali w naszych domach czy szpitalach.
Jak co roku radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będzie łączyć się z pielgrzymami duchowymi poprzez modlitwy, relacje a także wieczorne Apele Jasnogórskiej. – Codziennie przewidziany jest blok programowy, podczas którego będziemy ukazywać radość pielgrzymowania – podkreśla ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor radia RDN Małopolska. – Nasi reporterzy będą starali przenieść na fale radiowe klimat pielgrzymki. Nie zabraknie również dużej ilości zdjęć, a pielgrzymi będą mieli możliwość przekazywania pozdrowień.
Na portalu społecznościowym „Facebook” został utworzony specjalny profil „PPT z RDN”. To na nim zamieszczane będą wszelkie materiały naszych reporterów, a także zdjęcia z każdego dnia pielgrzymki.  Obecnie można na nim znaleźć zdjęcia z poprzednich pielgrzymek.
Relacje naszych reporterów będzie można także odsłuchać na naszej radiowej stronie internetowej rdn.pl.